Jak poznat kvalitní pastelky a psací pera? Které dětem pořídit a kterým se vyhnout?

Má smysl vybrat pero a pastelky, které se dětem dobře drží a zároveň se jim líbí
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
22. srpna  2017 
 14:00

Jak to mají vaše děti? Taky mají na začátku školního roku krásný penál naplněný všemi předepsanými pomůckami, a na konci roku se v něm krčí pár posledních kousků s okousanými násadkami? Ale stejně zase půjdeme se seznamem a všechny ty věci pořídíme. Tady máte tipy na to, co všechno pořídit.  

Prvňáci budou nejdřív psát obyčejnou tužkou a teprve později přejdou na plnicí pero, ale od začátku užijí pastelky, často také voskovky, některé školy chtějí i fixy.

U začínajících školáků stejně jako u těch starších rozhodně platí: nechte je, ať školní psací a kreslicí potřeby vybírají s vámi. S těmi, které se jim líbí, budou pracovat ochotněji. Zároveň se snažte pořizovat školní pomůcky kvalitní, protože levné nevydrží a hlavně: často se s nimi hůře pracuje, což dítě odradí. 

Důležitější než křiklavý obrázek oblíbené postavičky je něco jiného. Nesnažte se levně koupit tužky či pastelky, které se dítěti špatně drží, při ořezávání se lámou a na které musí tlačit, aby bylo vidět, co kreslí.

Jak poznat kvalitní tužku či pastelku?

Kvalitní pastelku poznáte tak, že si vyzkoušíte nejsvětlejší barvu z celé sady. Pokud příliš netlačíte a vidíte barevnou stopu na papíře, držíte v ruce kvalitní pastelku s tuhou, v níž je kvalitní pigment. Pokud se vám ale tužky lámou při ořezávání, je to tím, že tuha není lepena po celé délce a tuha je již pravděpodobně zlámaná uvnitř. 

Kdy řešit, že dítě drží tužku úplně špatně? Podívejte se!

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku