Takhle vypadají školní obědy ve Francii, USA a na Ukrajině. Jak si vede Česko?

Srovnání školních obědů z několika zemí světa
Foto: Sweetgreen in Schools
Sdílej na facebooku
5. července  2020 
 06:00

Zatímco některé zdejší školní jídelny už se snaží, jiné vaří pořád stejně špatně. A nám rodičům to někdy ani nepřijde divné – UHO, neboli univerzální hnědou omáčku, jsme přece jedli taky a jaká to byla legrace! Napadlo vás někdy, že by školní obědy mohly vypadat mnohem lépe? My hlasujeme pro ty španělské! 

O školních obědech se diskutuje mezi částí rodičů i odborníků v Česku, v Británii, USA a bezesporu mnohde jinde. My vám představujeme zajímavou galerii necelé desítky školních obědů z celého světa, kterou nechal nafotit americký řetězec salátových restaurací Sweetgreen. Chce tak poukázat na mizernou kvalitu obědů, které zámořští školáci dostávají v rámci The National School Lunch Program – ten zajišťuje jídlo pro více než devadesát procent tamních škol. 

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Rodičovský omyl! 10 jídel, která nejsou pro děti tak zdravá, jak myslíte

Chcete, aby vaše dítě jedlo zdravě, ale nepřeháníte to? Jen se vždycky snažíte mu nabídnout to, co považujete za zdravější variantu? Pozor na to, dost…celý článek

Sweetgreen se mimo jiné zaměřuje na vzdělávání dětí i rodičů, pokud jde o zdravé jídlo. Diskuse, kterou nyní vyvolal svými fotkami obědů ze zemí, jako je Francie, ale také třeba Ukrajina, není první. 

Už před šesti lety vyvolal pozdvižení blog tehdy teprve devítileté skotské školačky Marthy Payne, která na něm zveřejňovala fotky svých školních obědů. Byly vážně příšerné. Její blog nakonec vidělo přes deset milionů lidí a do hnutí za změnu školních obědů se zapojila kuchařská hvězda Jamie Oliver. 

A co české školní obědy? Schválně se podívejte do galerie na pár fotek těch, které zaslali čtenáři do redakce Blesk.cz. O jejich zlepšení se zasazuje mimo jiné Unilever Food Solutions. Dává dohromady příručku s tipy na chutná a zdravá jídla ze všech koutů světa. Vedle boloňských špaget mezi nimi najdete třeba aztéckou polévku nebo kuře zadělávané s brokolicí. 

Branky, body, kokoti: Jaké máte dneska kalhotky? A prasák v čele Senátu!

Branky, body, kokoti: Jaké máte dneska kalhotky? A prasák v čele Senátu!

Někomu to ujede jednou za život a řekne nějakou totální blbost. A někdo si na tom postaví živnost. Jako třeba novopečený šéf Senátu a dlouholetý člen…celý článek

Mají děti, ale nerodily! Slavné ženy, kterým potomka odnosila náhradní matka

Mají děti, ale nerodily! Slavné ženy, kterým potomka odnosila náhradní matka

Novorozený potomek – dcera Raddix – herečky Cameron Diaz dost možná přišel na svět díky náhradnímu mateřství. Ještě loni koncem roku herečka totiž…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku