VIDEO: Šátek nebo baby vak? V čem nosit děti – výhody a nevýhody

Lektorka kurzů nošení dětí v šátku Michaela Perníková popisuje výhody a nevýhody jednotlivých druhů nosítek
VIDEO: Adam Balažovič
Sdílej na facebooku
15. ledna  2016 
 05:55

Doby, kdy měly maminky na výběr pouze šátek oranžový nebo modrý, jsou dávno pryč. Možností, jak nosit novorozené dítě od prvních dnů, je celá řada. Co se hodí pro úplně malinkaté děti? A jak se vyvarovat nejčastějších chyb?

V první řadě je třeba si uvědomit, že každé dítě je jiné. Nelze tedy obecně říct, od jaké chvíle se bude miminku nošení líbit. Některé děti jsou spokojené v šátku od narození, jiné si musí zvykat. Lektorka kurzů nošení dětí v šátku Michaela Perníková doporučuje rodičům být co nejvíce v klidu. "Děti od nás, jak známo, dokážou nasát všechny emoce. Pokud budete nervózní nebo ve stresu, může se stát, že dítě bude mít pocity podobné," říká. Vždycky je ale potřeba zvolit správný úvaz a dítě pořádně dotáhnout.

Právě správné dotažení je klíčové, protože těm nejmenším dětem poskytne správnou oporu. Z toho důvodu nejsou po narození vhodné klokanky. Ty se hodí až pro děti, které umějí samy udržet hlavičku.

...

Někteří rodiče mají obavy, že šátek nebudou umět správně uvázat. V tom případě volí baby vaky nebo jiná nosítka s novorozeneckou vložkou. Baby vaky ovšem jednostranně zatěžují nosiče a jsou určeny většinou dětem do 5 kg. Výhody šátku a baby vaků – tedy správné umístění děťátka a jednoduchost používání – kombinují nosítka jako Manduca, Beco nebo Ergo. Tomu ovšem odpovídá i cena, která začíná na dvou tisících korun.

Jaké jsou další výhody a nevýhody šátků a nosítek, se dozvíte ve videu.

Pokud přemýšlíte, že byste investovala do šátku, podrobný návod, jak najít ten správný, najdete na tomto odkazu.

Jaké jsou nejčastější chyby při nošení dětí, se dozvíte zde.

 

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku