Batole se málem utopilo, stačilo 10 vteřin, kdy rodiče nedávali pozor

Malé dítě se topilo, i když mělo plovací kruh
VIDEO: Youtube
Sdílej na facebooku
11. června  2017 
 06:00

Dáváte pozor, aby dítě nespadlo do vody, bojíte se zahradních bazénů, ale když už je dítě ve vodě a má kruh nebo rukávky, jste klidní? Raději nebuďte. Protože to vůbec nemusí stačit. Asi dvouleté dítě se málem utopilo, ačkoli mělo bytelný nafukovací kruh. 

Na vodě je nebezpečné to, že stačí pár sekund na to, aby se stalo neštěstí. A klidně se může stát i tam, kde vody moc není, a kde navíc je kolem spousta lidí. Ukazuje to i tohle video. 

Zhruba dvouleté dítě se spolu s ostatními cachtá v malém, ne příliš hlubokém kruhovém bazénku, na sobě má kruh obsahující navíc i záchrannou vestu, takže to vypadá, že bezpečněji už to nejde. Avšak pak se chlapeček nakloní dopředu, přepadne a už se sám nedokáže narovnat, jen sebou zoufale mrská a kope nohama. 

Malé dítě se topilo, i když mělo plovací kruh • VIDEO: 

Naštěstí si toho všimla jedna asi desetiletá dívka a z vody ho vytáhla. Všechno dobře dopadlo. Ale kdyby bylo dítě v bazénku samo nebo si ho nikdo nevšiml? Celý incident netrval déle než deset vteřin, ale celkem jasně ukazuje, že pozornost někoho dalšího – ideálně dospělého – je lepší než pomůcky na plavání.  

V některých zemích, zvláště v USA, je populární výuka metody, s jejíž pomocí se děti samy dokážou zachránit, když spadnou do vody. Vypadá to pak nějak tak jako v následujícím videu:

Dítě se dokázalo samo zachránit po pádu do vody • VIDEO: 

Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

Zděšené a nechápavé pohledy. Přesně tak reagovali lidé, když jim nastávající otec a oceňovaný umělec Buki Koshoni sdělil svůj záměr: fotografovat celý…celý článek

Máte své děti v přátelích na Facebooku? Tak to rychle změňte! Proč?

Máte své děti v přátelích na Facebooku? Tak to rychle změňte! Proč?

Dovolili jste dítěti, aby si udělalo profil na Facebooku, ale občas mu ho zkontrolujete, aby o tom nevědělo? Úplně špatně, tvrdí odborníci. Někteří…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku