Videonávod: Kaleidoskop z role na kuchyňské utěrky zvládnete i vy | Supermámy

Videonávod: Kaleidoskop z role na kuchyňské utěrky zvládnete i vy

Jak doma snadno vyrobit kaleidoskop
VIDEO: Youtube/Fatherly
Sdílej na facebooku
30. července  2019 
 06:00

Můžete ho koupit za pár desítek až stovek korun, to podle designu. Nebo ho za pár korun můžete vyrobit doma. Řeč je o hračce jménem kaleidoskop, kterou si dost možná pamatujete ze svého dětství. V tubě připomínající dalekohled se přesypávají barevná sklíčka a pomocí zrcadel uvnitř vytvářejí kouzelné abstraktní a přitom pravidelné obrazce.  

K tomu, abyste vyrobili domácí kaleidoskop, nepotřebujete mnoho. Efekt to přitom může mít velký, některé děti dokáže pozorování obrazců zabavit na dlouhé desítky minut, takže se čas investovaný do výroby hračky vyplatí. A ještě v očích potomka stoupnete coby šikovní rodiče. 

  • 1 širší role od papírových utěrek
  • 22 cm x 28 cm zrcadlový karton
  • průhledné barevné korálky
  • 1 deska se slabého plastu
  • plastová fólie
  • lepenka

Z náčíní využijete nůžky, řezák, metr a tavnou pistoli. Samotný průběh výroby kaleidoskopu vidíte na videu – a vážně, není to obtížné. 

Jak doma snadno vyrobit kaleidoskop • VIDEO: 

Mají děti, ale nerodily! Slavné ženy, kterým potomka odnosila náhradní matka

Mají děti, ale nerodily! Slavné ženy, kterým potomka odnosila náhradní matka

Novorozený potomek – dcera Raddix – herečky Cameron Diaz dost možná přišel na svět díky náhradnímu mateřství. Ještě loni koncem roku herečka totiž…celý článek

Umí vaše dítě kotrmelec? Proč je to tak důležité?

Umí vaše dítě kotrmelec? Proč je to tak důležité?

Štve vás, že vaše děti by nejradši seděly u počítače nebo polehávaly u filmů potom, co dorazí ze školy, kde hodiny seděly v lavicích? Tak si přiznejte,…celý článekSdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Prasák Babiš, mladé dělohy a výchova…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku