Fidget spinner: Proč ho vaše dítě potřebuje a kde ho pořídit?

Triky, které jsou provádět s populární hračkou fidget spinner
Foto: youtube.com/GeekBite
Sdílej na facebooku
15. června  2017 
 06:00

Fidget spinner se stal mezi českými dětmi hitem. Před koncem školního roku už ho moc neřeší ani učitelé, které donedávna v dětských rukou často rozčiloval. Původně vznikl jako pomůcka proti stresu, člověk se jím měl uklidnit. Dneska se děti předvádějí, které toho s ním dokáže více. 

Možná vám fidget spinner připadá jako hloupost, zbytečně vyhozené peníze, ale zase tolik peněz to není a klidně ho svým dětem dopřejte. Určitě jste v dětství po něčem také tolik toužili. Cenové rozpětí? Mezi několika desítkami korun a několika stovkami. Co na něm ale učitelům vadí?

Je to vlastně malá plastová vrtulka s ložiskem uprostřed. Točí se a dají se s ní dělat různé triky. Internetové obchody, hračkářství i malé večerky tak nestíhají doplňovat zásoby a mnou si ruce.

Za autorku megapopulární hračky bývá označována Američanka Catherine Hettingerová, která ji vymyslela v 90. letech a později neúspěšně nabízela výrobcům hraček. Její vynález má nicméně se současnými produkty pramálo společného. 

Před a po: Podívejte se, jak dokázali tito lidé zhubnout. Tomu neuvěříte!

Před a po: Podívejte se, jak dokázali tito lidé zhubnout. Tomu neuvěříte!

Léto se blíží a každý se chce zbavit pár kil. Přestože to nikdy není jednoduché, neuvěřitelné proměny těchto lidí vám jistě dodají pořadnou dávku motivace.…celý článek

Vynález původně sloužil jako antistresová pomůcka, protože pomáhá lidem s hyperkinetickou poruchou (ADHD) či úzkostmi se soustředit. Ve školách však nyní působí zcela opačně. „Dětem to zabavuji, protože to rozptyluje celou třídu,“ řekla Vendula Myšková ze základní školy na Vysočině. Točení mezi prsty děti baví a odvádí to jejich pozornost od výkladu. Mnohdy se tak stane, že jim učitel hračku zabaví a vrátí na konci vyučování.

Jak si užívají volna děti Angeliny Jolie, Julie Roberts a dalších celebrit?

Jak si užívají volna děti Angeliny Jolie, Julie Roberts a dalších celebrit?

Slavné herečky a zpěvačky jsou mámy jako každé jiné. I když často nechtějí své děti vystavovat objektivům, přesto je berou na pláž, do parku nebo třeba…celý článek

Podle některých dětských psychologů se mánie po spinnerech dá přirovnat k mánii po céčkách. Kdo ho nemá, je out. Nicméně v dnešní době lze předpokládat, že stejně rychle jako vlna točítek přišla, tak i odezní.

Podívejte se na video, jaké triky jdou s touto populární hračkou dělat:

Triky, které jsou provádět s populární hračkou fidget spinner • VIDEO: 

Tento optický klam vás dostane! Jak si výtvarnice dokázala zauzlovat pas?

Tento optický klam vás dostane! Jak si výtvarnice dokázala zauzlovat pas?

Srbská umělkyně Mirjana Miloševič ukázala, že stačí trocha soustředění, výtvarného nadání a lidské oko neví, zda to, co vidí, je skutečné, či nikoli.…celý článek

Dvě kila za týden bez hladovění! Jen s pomocí vlastního metabolismu!

Dvě kila za týden bez hladovění! Jen s pomocí vlastního metabolismu!

Potřebujete shodit kila a nastartovat spalování tuků? Cesta k cíli vede přes enzymy, které se starají o to, abyste spalovali tuky nebo cukry. Pokud…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: lch, wall

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku