Co všechno zvládne kojenec během roku

Co všechno zvládne kojenec během roku
V druhé polovině prvního roku života už se dítě zajímá o běžnou stravu, kojení nebo umělé mléko mu nestačí
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
27. srpna  2015 
 09:53

Zatímco novorozenec neumí prakticky nic a spoléhá do velké míry na reflexy, kojenec je na tom podstatně lépe. Během prvního roku udělá tolik pokroků v mnoha směrech, jako už zřejmě nikdy v životě. Vždyť ležící miminko se stane někým, kdo zvládne první kroky. Co všechno čeká rodiče, do jejich života přibyl kojenec? 

Zatímco první měsíc života se dítě označuje jako novorozenec, až do roka z něj bude kojenec a od roka do tří let batole. 

Během jediného roku dítě vyroste na skoro dvojnásobek své délky a svou porodní hmotnost někdy až ztrojnásobí. Krom toho se naučí pozorovat své okolí, uchopovat předmět rukama, otáčet se na břicho, lézt, sedět a nemálo děti do prvních narozenin zvládne i první kroky.

Plně vybudovaná imunita do prvních narozenin – nebezpečně častý omyl

Plně vybudovaná imunita do prvních narozenin – nebezpečně častý omyl

Názor, že všechny proměny imunitního systému probíhají jen v kojeneckém období, se ukazuje jako překonaný. K zásadním změnám totiž dochází i v pozdějších…celý článek

Vývoj kojence sleduje krom rodičů i dětský praktik, který krom délky a váhy posuzuje i motorický vývoj a zajišťuje očkování. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku