Chat s laktační poradkyní: Jak zvládnout kojení a překonat obtíže

Kojení není jen jídlo. Napomáhá sbližování matky a dítěte
Kojení není jen jídlo. Napomáhá sbližování matky a dítěte
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
4. listopadu  2015 
 08:00

Zatímco některým ženám jde kojení snadno, jiné s ním zápolí. Bohužel ani v porodnicích, ani v ordinaci dětského lékaře se matka s dítětem nemusí dočkat užitečné rady, jak překonat potíže s kojením. Ptejte se na všechno, co vám ohledně kojení není jasné, odbornice na našem chatu. Ve středu 4. listopadu od 14 hodin bude na vaše dotazy odpovídat laktační poradkyně Vlasta Jirásková. Své otázky můžete posílat už teď. 

Kojení sice není povinné, ale krmit dítě mateřským mlékem je až na výjimky nejpohodlnější. A hlavně dítěti to prospívá, protože mateřské mléko má ideální složení, navíc kojení a vzájemná blízkost upevňují vztah matky a dítěte. 

Vlasta Jirásková
Přesto se někdy nedaří tak, jak si matka vysnila. Nebo se problémy objeví v průběhu dalšího měsíce, kdy není jasné, zda dítě například vypije dost, matku mohou také trápit pochybnosti o četnosti kojení či zvažuje, že kojení omezí nebo ukončí, ale neví jak.

Své otázky na toto téma můžete už ode dneška – až do středečního odpoledne – posílat prostřednictvím formuláře. Odpoví vám na ně Vlasta Jirásková, laktační poradkyně, lektorka přípravy na narození dítěte a rodičovství a autorka knihy Povídej mi, jak jsem se narodil. 

ONLINE CHAT

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku