VIDEO: Jak správně držet miminko? Vyhněte se svislé poloze

Jak správně držet kojence? Miminko má ještě hodně těžkou hlavu
VIDEO: Hanka Dvořáčková
Sdílej na facebooku
24. března  2017 
 06:00

Mnoho rodičů dělá chybu, že kojence od poměrně útlého věku drží ve svislé poloze. V takové pozici by však miminka měla být pouze na odříhnutí, jinak je pro ně nevhodná, protože kvůli těžké hlavě přetěžuje jejich zatím slabou páteř. Podívejte se, jak správně držet miminko v klubíčku a jak vypadá poloha "na tygříka". 

Ve svislé poloze byste měli děti nosit, až když mají poměrně pevnou páteř a s jistotou drží hlavičku? První půlrok tomu tak zcela určitě není. Existuje přitom hned několik jiných a rozhodně vhodnějších poloh. 

Jak správně držet kojence? Miminko má ještě hodně těžkou hlavu • VIDEO: 

Jednou z nejvhodnějších je poloha známá také jako "na tygříka", při které je dítě na předloktí. "I v této poloze je potřeba případně podpírat  hlavu podle toho, jak je dítě zdatné," říká Kristýna Přibylová z pražské společnosti Monkey´s Gym, která pořádá kurzy cvičení už pro děti od šesti měsíců. Už tehdy mohou rodiče vhodnými pohybovými aktivitami podporovat správný tělesný rozvoj potomka, mnohé z cviků se přitom dají provádět i doma. 

Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát?

Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát?

Jak uspat dítě, aby vytuhlo nejpozději do pěti minut od uložení po postýlky? Otázka, kterou denně řeší miliony rodičů po celém světě. Se střídavými…celý článek

Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

Tipů a triků na utišení plačícího dítěte jste jistě vyzkoušela a vyslechla mnoho. Podívejte se na to, jak si s miminky poradí Robert Hamilton, americký…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku