Podívejte se, jak uklidnit miminko pomocí pevného zavinutí | Supermámy

Podívejte se, jak uklidnit miminko pomocí pevného zavinutí

Naučte se uklidnit kojence pevným zavinutím
VIDEO: Mothercare/Youtube
Sdílej na facebooku
2. dubna  2016 
 10:00

Je mu pár dnů nebo týdnů a často pláče? Pak musíte vyzkoušet metodu pevného zavinutí, kterou ve své knize Nejšťastnější miminko na světě doporučuje například americký pediatr Harvey Karp. Nepotřebujete k tomu žádnou speciální zavinovačku, stačí větší plena nebo háčkovaná dětská deka. 

Proč mají děti, až a výjimky, rády pevné zavinutí? Protože jim připomíná prostředí dělohy, kde se také krátce před narozením už nemohly moc hýbat. Úspěšnost tohoto triku spočívá mimo jiné v tom, že jim pevně zavážete i ruce, jejichž pohyby by se jinak mohly budit a lekat. Je to dobře vidět na obou videích v tomto článku. 

Jak správně zabalit miminko? • VIDEO: 

Důležité je, aby bylo zavinutí celkem pevné, i když samozřejmě nesmí dítě škrtit. Rozhodně by se z něho nemělo vymotat tím, že se vrtí, to by znamenalo, že je naopak moc volné. 

Pokud si chcete celý postup prohlédnout krok po kroku, můžete se podívat SEM, kde je jeden z možných způsobů zavinutí rozkreslený do pěti bodů. 

Naučte se uklidnit kojence pevným zavinutím • VIDEO: 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku