Oblíbená jména: Zapomeňte na Jakuba a Terezu, nahoru jdou Eliáš a Mia!

Nicolas nebo snad Jeroným?
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
9. srpna  2016 
 06:00

Zatímco před pár desetiletími se rodiče snažili, aby jejich dítě jménem co nejvíce zapadlo, teď jako by to bylo naopak. Přibývá rodičů, kteří volí jména méně obvyklá, a část z nich dokonce taková, o kterých by se dalo říci, že jsou přímo výstřední. 

Eliáš, Vincent, Nicolas. A u holčiček Josefína, Leontýna nebo třeba Izabela. Taková jména jsou mezi rodiči dětí, které přišly na svět loni či letos, hodně na vzestupu. Důvod?

GALERIE: Jaká jména daly dětem české celebrity? 

"Jména jako Jan nebo Jakub se mi líbí, ale prostě nechci, aby jich bylo ve třídě pět a nakonec mu jméno nějak komolili nebo ho oslovovali příjmením," vysvětlila žena, která proto svému synovi dala jméno Bartoloměj. Její kamarádka má dceru Ellen – původně chtěla Emu nebo Emmu, ale nakonec se jí zdálo, že tohle jméno má každá druhá holčička. Něco na tom bude, malých Emiček je skutečně hodně. Podobně jako třeba Tobiášů, ačkoli ještě před patnácti lety to bylo hodně vzácné jméno. 

Podívejte se, jakých neobvyklých dětských jmen poslední rok nejvíce přibylo 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku