Tady výrobce triček přestřelil! Holčičky k plotně a vysavači? | Supermámy

Tady výrobce triček přestřelil! Holčičky k plotně a vysavači?

Oblékli byste tohle vaší dceři?  My v redakci ne
Oblékli byste tohle vaší dceři? My v redakci ne
Foto: Facebook/Maria Praha
Sdílej na facebooku
9. srpna  2016 
 12:00

Rádobyvtipné nápisy na dětských tričkách mi vždycky připadaly podezřelé. Vtipné jsou jen výjimečně, navíc mi přijde nefér dávat je dětem, které neumějí číst, a tak netuší, co hlásají do světa. Některé mi pak přijdou vyloženě hloupé. Jako třeba ten, na který jsem dneska narazila na Facebooku. 

"Já budu ta nejlepší manželka," hlásá nápis na růžovém a zjevně holčičím body. Aby bylo jasné, co se tím myslí, nechybí obrázek pračky, vysavače, smetáku a hrnce. Prostě puťka, jejímž jediným zájmem je blaho manžela. 

"Nevěřila jsem svým očím, že se něco takového ještě teď prodává," podivila se na Facebooku uživatelka Maria Praha, která body vyfotila v jednom z pražských obchodů. Jejímu překvapení rozumím, dceři bych nic takového nikdy neoblékla, a kdyby snad od někoho podobné tričko dostala, musela bych ho s díky (nebo spíš s razancí) odmítnout. 

6 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí

6 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí

Už aby lezlo, sedělo, chodilo, běhalo... Rodiče i prarodiče se radují z každého pokroku dítěte. A snaží se mu v tom napomáhat, ovšem poměrně často…celý článek

Dobře, výrobce nabízí i triko klučičí, ale tím to v mých očích nezachrání: budoucí nejlepší manžel je ten, který zvládne vrtačku, sekačku, auto a ha ha – rád si poleží u televize. Neberu to ani jako vtip, navíc se obávám, že u nás žije ještě stále příliš mnoho lidí, kteří si myslí, že přesně takhle to má v životě vypadat.

Škoda, pokud to nenápadně sdělujeme i svým dětem. Ono to totiž pokračuje vtipy – a přesvědčením – o tom, že ženy jsou horší řidičky a neumějí vyměnit ani žárovku, nebo tvrzeními, že muži nedokážou vařit nebo se starat o děti. Nebo třeba názorem, že ženy mají brát méně peněz a je to tak v pořádku, zatímco muž, rozený to šéf, si zaslouží být i doma obskakován. 

10 věcí, které vás u novorozence překvapí: Šišatá hlava, nepravidelný dech. Je to normální?

10 věcí, které vás u novorozence překvapí: Šišatá hlava, nepravidelný dech. Je to normální?

Díváte se na své právě narozené miminko a nestačíte se divit, protože vypadá jinak, než jste si vysnila? Jak to, že má šišatou hlavu, studené končetiny…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku