Tady výrobce triček přestřelil! Holčičky k plotně a vysavači?

Oblékli byste tohle vaší dceři?  My v redakci ne
Oblékli byste tohle vaší dceři? My v redakci ne
Foto: Facebook/Maria Praha
Sdílej na facebooku
9. srpna  2016 
 12:00

Rádobyvtipné nápisy na dětských tričkách mi vždycky připadaly podezřelé. Vtipné jsou jen výjimečně, navíc mi přijde nefér dávat je dětem, které neumějí číst, a tak netuší, co hlásají do světa. Některé mi pak přijdou vyloženě hloupé. Jako třeba ten, na který jsem dneska narazila na Facebooku. 

"Já budu ta nejlepší manželka," hlásá nápis na růžovém a zjevně holčičím body. Aby bylo jasné, co se tím myslí, nechybí obrázek pračky, vysavače, smetáku a hrnce. Prostě puťka, jejímž jediným zájmem je blaho manžela. 

"Nevěřila jsem svým očím, že se něco takového ještě teď prodává," podivila se na Facebooku uživatelka Maria Praha, která body vyfotila v jednom z pražských obchodů. Jejímu překvapení rozumím, dceři bych nic takového nikdy neoblékla, a kdyby snad od někoho podobné tričko dostala, musela bych ho s díky (nebo spíš s razancí) odmítnout. 

6 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí

6 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí

Už aby lezlo, sedělo, chodilo, běhalo... Rodiče i prarodiče se radují z každého pokroku dítěte. A snaží se mu v tom napomáhat, ovšem poměrně často…celý článek

Dobře, výrobce nabízí i triko klučičí, ale tím to v mých očích nezachrání: budoucí nejlepší manžel je ten, který zvládne vrtačku, sekačku, auto a ha ha – rád si poleží u televize. Neberu to ani jako vtip, navíc se obávám, že u nás žije ještě stále příliš mnoho lidí, kteří si myslí, že přesně takhle to má v životě vypadat.

Škoda, pokud to nenápadně sdělujeme i svým dětem. Ono to totiž pokračuje vtipy – a přesvědčením – o tom, že ženy jsou horší řidičky a neumějí vyměnit ani žárovku, nebo tvrzeními, že muži nedokážou vařit nebo se starat o děti. Nebo třeba názorem, že ženy mají brát méně peněz a je to tak v pořádku, zatímco muž, rozený to šéf, si zaslouží být i doma obskakován. 

10 věcí, které vás u novorozence překvapí: Šišatá hlava, nepravidelný dech. Je to normální?

10 věcí, které vás u novorozence překvapí: Šišatá hlava, nepravidelný dech. Je to normální?

Díváte se na své právě narozené miminko a nestačíte se divit, protože vypadá jinak, než jste si vysnila? Jak to, že má šišatou hlavu, studené končetiny…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku