První momenty: Nezapomenutelné fotky setkání rodičů s miminky

...
Foto: The First Helo Project
Sdílej na facebooku
14. března  2017 
 12:00

Fotografování porodu pěkně zblízka je stále běžnější, především v zámoří. Nebo třeba v Austrálii, kde dvě fotografky přišly s jedním navazujícím projektem. Nazvaly ho The First Hello a zaměřují se v něm na snímky rodičů, kteří se poprvé seznamují se svým právě narozeným miminkem. 

Pamatujete si, jaké to bylo, když jste poprvé uviděli své právě narozené dítě? Možná ano, možná jsou vaše vzpomínky poněkud rozostřené, ale nejspíše nikdy nezapomenete, jakou sílu to mělo. 

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Dvě fotografky z australského Sydney se rozhodly, že rodičům pomohou tuhle vzpomínku zachovat, a začaly fotit právě tahle první setkání. Bel Pangburn a River Bennett projekt nazvaly The First Hello a nabízejí své služby dalším rodičům. Obě pracují na volné noze a přiznávají, že právě tohle téma je hodně baví. Většinou fotí celý porod, první setkání je tak vyvrcholením nejen pro rodiče, ale i pro ně. Tady je celá GALERIE jejich snímků. 

Výtvarnice vtipně nakreslila 16 situací, které rodiče mimin a batolat znají až moc dobře

Výtvarnice vtipně nakreslila 16 situací, které rodiče mimin a batolat znají až moc dobře

Tohle nás hodně pobavilo. Holandská výtvarnice moc vtipně zachytila, jak se někdy cítí všichni rodiče světa, kteří se starají o nejmenší děti. Moc…celý článek

"Je to velká čest, být v tomto intimním prostoru plném emocí, a ani jedna to nebereme na lehkou váhu," řekla Bel webu Popsugar.com. Podle ní v sobě právě tyhle fotky skrývají hlubokou krásu a podstatu lidství. Sama si mimořádně oblíbila například snímek otce, který pomáhal své dceři na svět vlastnímu rukama. 

Chcete si připomenout atmosféru porodu? Tady máte jeden klidný domácí, a navíc do vody:

Klidný domácí porod • VIDEO: 

Upřímná zpověď: Matka dvou dětí dává na web fotky, jak vypadá život s dětmi doopravdy

Upřímná zpověď: Matka dvou dětí dává na web fotky, jak vypadá život s dětmi doopravdy

Blogerka Ilana Wiles vytvořila instagramový účet, který je pro rodiče malých dětí opravdovým požehnáním. Na upřímných fotkách, které nemají nic společného…celý článek

Kate a William řeší s dětmi stejné problémy jako všichni rodiče světa. Jak?

Kate a William řeší s dětmi stejné problémy jako všichni rodiče světa. Jak?

Je svým způsobem uklidňující, že snad nejsledovanější rodičovský pár světa – Kate Middleton a princ William – řeší s dětmi stejné situace…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku