6 věcí, které matky po porodu nesnášejí! Bez jejich souhlasu je rozhodně nedělejte!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  26. června  2017 
   06:00

  Když se vám narodí dítě, jste sice nadšená, ale taky vyčerpaná. Čekáte tři čtvrtiny roku na to, abyste ho konečně mohla obejmout, a zároveň řešíte bolavé bradavky, přerušovaný spánek, kolísání hormonů a nervozitu z toho, jestli to všechno zvládnete. A jediné, co si v prvních týdnech po porodu opravdu z celého srdce přejete, je to, aby vás nikdo neotravoval! Tyhle věci byste novopečeným matkám neměli vůbec dělat – zvláště když vám k tomu nedají souhlas!

 • Přepadovky v šestinedělí

  Autor: iStock

  Jestli jste nedala výslovný souhlas své matce, aby vám s miminkem pomohla, pak by vás nikdo, tedy ani ona, neměl nečekaně přepadnout. Návštěvy v šestinedělí, které jste si nepozvala, jsou to nejhorší zlo pro každou novopečenou matku! A je jedno, jestli jde o vlastního příbuzného, babičku, sestru či tchyni! Nikdo se necítí být víc vzdálenější společenskému životu než matka, která právě dorazila z porodnice. Pamatuji se, jak jsem vypadala pár dnů po návratu domů – kila navíc se mě držela jako klíště, vlasy mi padaly snad po kilogramech, na obličeji mi vyrazily beďary. Proč bych se měla takhle ukazovat lidem? I vlastním? Stačí, že mě takhle vidí manžel!

   

  Podívejte se, proč se s miminkem vážně nic nedá stihnout!

  Proč se s malým dítětem vážně nedá nic stihnout • VIDEO: 

   

 • Trapné komentáře a nevyžádané rady

  Autor: iStock

  Vzpomínám si na tchyni, která k nám dorazila pár dnů po porodu a hned se naklonila k synovi, aby ho začala pusinkovat. Ne že bych byla tak cimprlich, ale trošku mě to naštvalo. Viděla jsem její ruce a odér parfému, který ji obklopoval, a mně se chtělo řvát na celý svět, aby ho konečně pustila! Když pak ještě pronesla větu: „Nezdá se ti, že má nějakou křivou hlavu?“ musela jsem se držet, abych ji jednu nevlepila. No ano, emoce a hormony, ovšem když začal syn zoufale plakat, bylo jasné, že ani jemu se to nelíbí. Korunu tomu nasadila, když mi začala radit, jak bych měla kojit a přebalovat. Vážně, TOHLE fakt matky po porodu nechtějí!

   

  Geniální! I takhle může vypadat útěk batolete z postýlky

  Geniální! I takhle může vypadat útěk batolete z postýlky

  Je skvělé mít sourozence. Pomůže vám, když to nejvíce potřebujete. A platí to i v případě batolat, jak dokazuje toto video. Na něm roční Finn nemůže…celý článek

 • Žádné nachlazení ani kýchání

  Autor: iStock

  Jestli může něco naštvat novopečenou matku, pak jsou to neomalenci, kteří přijdou na návštěvu k vám domů (bez ohlášení navíc) a mají rýmu nebo kašel. Panebože, to nemají mozek? Zdravý selský rozum přece jasně říká, že NENÍ v pohodě navštívit novorozence, když jsou nemocní. Dokonce i menší rýma může znamenat pro miminko pohromu. No jistě, rýma není nemoc, ale asi jste už zapomněli, jak náročné je odsávat rýmu miminku! Je to děs a rozhodně to nechcete zažít. A pomáhat pak matce s nemocným dítětem asi nepřijdete, že? Takže, máte-li rýmu nebo kašel, laskavě zůstaňte doma a nikam nelezte (navíc, když vás nikdo nepozval).

 • Neužitečné dárky

  Autor: iStock

  Nejhorší je návštěva, která k vám dorazí a očekává od vás, že ji ještě pohostíte! Jako byste měla čas vyvářet! Jste ráda, že stihnete obsloužit dítě, vyprat, přebalit, konejšit, maximálně do sebe hodit něco k snědku. Nejlepší dárek pro novopečenou matku je tedy užitečný dárek, ideálně upečená bábovka nebo nějaké jídlo. Stejně tak není vhodné kupovat oblečení, většinou netrefíte velikost a podobně, takže když už chcete kupovat miminku něco na sebe, pak ideálně na roční dítě – to se strefíte.

   

  Dojetí, něha i slzy štěstí. Tak vypadá první setkání otců s miminky po porodu

  Dojetí, něha i slzy štěstí. Tak vypadá první setkání otců s miminky po porodu

  Narození dítěte často střídá jeden dojemný moment za druhým. A vystupují v nich nejen novopečené matky a novorozeňata, ale taky otcové. Někteří se…celý článek

 • Kritika vzhledu a pořádku

  Autor: iStock

  Co maminky ještě nesnášejí? Když někdo přijde na návštěvu a začne soudit. Kritizovat neuklizený pokoj (zvláště vlastní matky jsou v téhle kritice nedostižné), nevyžehlené prádlo (jako by na tom záleželo), zmačkané tričko s fleky od mateřského mléka, neučesané vlasy a obličej, který postrádá make-up. Vzpomínám, jak mi moje tchyně vmetla do tváře: „No, namalovat by ses mohla, ne? Tolik času ti to nezabere!“ Možná je to tak, ale pravda je, že mi to bylo celkem fuk. Kojila jsem po třech hodinách i v noci, takže jsem byla permanentně nevyspalá, manželovi padala víčka do polévky a moje emoce byly hyperzvýšené. No a co, že jsem na sobě měla stejné oblečení jako den předtím! Laskavě nám odpusťte tohle faux pas a my odpustíme vám, že jste k nám vstoupili do bytu bez našeho souhlasu (možná).

   

  Dojemné! Tatér nabízí zadarmo tetování pro matky s jizvou po císařském řezu!

  Dojemné! Tatér nabízí zadarmo tetování pro matky s jizvou po císařském řezu!

  Čínský umělec Š′ Chaj-lej, který má tetovací salon v Šanghaji, pomáhá čerstvým maminkám získat zpět sebedůvěru po porodu císařským řezem. Jak? Nabízí…celý článek

 • Návštěvy delší než hodina

  Autor: iStock

  Přijďte brzy a nezůstávejte moc dlouho. Hlavní pravidlo mateřské etikety. Pokud přece jen navštívíte rodinu s malým miminkem, nezůstávejte déle než jednu hodinu – nevíte-li, jak o dítě pečovat. I matka potřebuje přestávku na WC, sprchu nebo spánek, a jakmile u ní budete dřepět půl dne, asi jí radost neuděláte. Maminky potřebují dělat svoje maminkovské věci – kojit, odstříkávat mléko nebo si prostě s miminkem zdřímnout. Nevím, jak vy, ale odstříkávat mléko před hordou kolegů tedy nebudu! A kojit taky ne! I když je dnes moderní kojení na veřejnosti, ne každá matka to vnímá stejně. Prostě a jednoduše, vypadněte z jejího bytu co nejdřív.

   

   

  10 věcí, které musí ženy stihnout do porodu. Pak už nemají šanci!

  10 věcí, které musí ženy stihnout do porodu. Pak už nemají šanci!

  Čekáte své první dítě a už jdete do finiše? Výbavičku a tašku do porodnice teď nechte stranou a myslete na sebe! Je to možná naposledy, kdy máte relativní…celý článek

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku