Naučte dítě spát celou noc, vyzkoušejte metodu 5-10-20. Jen pro otrlé rodiče?

 • Sdílej na facebooku
  4. srpna  2017 
   06:00

  Jednou z nejtěžších věcí, které na člověka dolehnou, když má malé dítě, je chronické nevyspání. Málokteré miminko dokáže krátce po narození spát celou noc, to, že se budí, je naprosto přirozené. Někdo zatne zuby a vydrží to i rok či dva, někdo toho má po pár měsíci plné zuby natolik, že je ochoten vyzkoušet cokoli. Třeba tuhle metodu, kterou část rodičů doporučuje a část zásadně odsuzuje. 

   

 • Tři drsné dny na úvod

  Ta metoda se jmenuje 5-10-20 a hned na začátek vás chci upozornit, že je sice funkční, ale na první tři dny to chce obrnit se trpělivostí a nepolevit. Což bývá dost těžké, když vás vaše maličké z postýlky zoufale volá. Já vydržela a už teď sklízím ovoce.

  Začněte jednoduše. "Vaše maličké je připravené spát celou noc už od čtyř měsíců života, už nepotřebuje jíst každé tři hodiny," říká pediatr, autor knihy Napapat, vykakat a spát Scott W. Cohen. Spíš než hlady brečí v noci proto, že potřebuje ukonejšit a před krmením dává přednost vaší náruči (případně vašemu prsu). "Dítě tohoto věku by mělo vydržet desetihodinový spánek," upozorňuje pediatr.

 • Začněte o víkendu

  ...


  Začněte (nejlépe o víkendu) tím, že k dítěti hned nepřiběhnete, když z postýlky začne kňourat. Počkejte pět minut, a teprve potom ho běžte ukonejšit. Neberte ho do náruče, zkontrolujte, pohlaďte, nezůstávejte u něj déle než pět minut. Brečí jen proto, že nedostalo to, co obvykle. Jestli se poté v průběhu noci znovu rozpláče, prodlužte interval na deset minut, než k němu přijdete. "Počínaje třetí noční kontrolou za ním choďte vždy s patnáctiminutovým intervalem," doporučuje lékař.

 • Vydržíte to celý týden?

  Otec se snaží uspat batole. A moc se mu to nedaří • VIDEO: 

  Otci z tohoto videa rozumíme :-)


  Když vytrváte, dodržíte plán, zhruba do týdne by se vaše dítě mělo naučit spát celou noc bez toho, aniž by plakalo a dožadovalo se vás. "Natrénovat s dítětem, aby se samo utišilo a zase usnulo, je žádoucí pro dítě," tvrdí Scott W. Cohen, "necháte-li ho plakat, nezpůsobíte mu žádnou psychickou újmu, pouze ho naučíte něco nového a cenného!"

  Tak co, pustíte se teď o víkendu do toho? My v redakci bychom to nedali, ale chápeme i ty, kteří do toho jdou. 

  Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

  Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

  Tipů a triků na utišení plačícího dítěte jste jistě vyzkoušela a vyslechla mnoho. Podívejte se na to, jak si s miminky poradí Robert Hamilton, americký…celý článek

  Jak zabavit děti v dešti? 40 skvělých tipů, které musíte vyzkoušet!

  Jak zabavit děti v dešti? 40 skvělých tipů, které musíte vyzkoušet!

  Když o prázdninách prší, je to nuda. Vy byste si nejradši zalezla s knížkou pod deku, ale vaše dítě vyžaduje zábavu a vám už pomalu dochází nápady,…celý článek

/
Autor: ali
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku