Kuchaři učili děti vařit: Co by zvládlo to vaše?

Jídlo si školáci připravili sami, jen s pomocí kuchařů
Foto: Archiv
Sdílej na facebooku
31. října  2016 
 08:00

Jak souvisí Mezinárodní den kuchařů s českými školáky? Docela dobře, protože na několika zdejších školách se před několika dny právě v rámci tohoto dne učili vařit právě s profesionálními kuchaři, a mohli si tak vyzkoušet, co všechno příprava jídla obnáší. 

Umí vaše dítě vařit? Zvládne čaj, vajíčko natvrdo nebo i nějaké jednoduché jídlo? Nebo dokonce jídlo složitější? Takových dětí není mnoho a je to zjevně škoda. Bez umění vařit se sice dá žít, ale takové dítě později v životě spíše sáhne po nevhodném rychlém občerstvení, navíc za kupované hotové jídlo utratí zbytečně mnoho peněz. Nehledě na to, že vám s vařením doma těžko pomůže. 

Kuchař Jakub Sedláček se zapojil do akce, v jejímž rámci učí vařit děti ve školách • VIDEO: 

Před pár dny proběhla jedna z akcí, které to pomáhají změnit. V rámci Mezinárodního dne kuchařů se odborníci z Asociace kuchařů a cukrářů pustili s dětmi z několika českých základních škol do vaření. A zároveň se děti dozvěděly něco o tom, co příprava jídla obnáší, nebo o tom, jak vybrat vhodné suroviny. 

Děti vařily s kuchaři přímo ve školách • VIDEO: 

Ve školní kuchyni pražské základní školy v Tusarově ulici se letos smažily palačinky, přičemž naprostá většina školáků se rozhodla, že si dá sladkou verzi. Ale i tu děti měly na akci, kterou organizuje společnost Nestlé, co nejzdravější, protože si palačinky připravily s ovocem. 

Sára s Luckou se také zapojily do vaření • VIDEO: 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku