Sedm věcí, které udělají novopečení otcové vždycky špatně

 • Krmí dítě jinak než vy a ještě v posteli? No a, svět se kvůli tomu nezboří
  Krmí dítě jinak než vy a ještě v posteli? No a, svět se kvůli tomu nezboří
  Foto: profimedia.cz
  Sdílej na facebooku
  2. ledna  2018 
   06:00

  Jsou věci, které novopečený otec neudělá napoprvé zpravidla nikdy dobře, i kdyby byl sebezapálenější. Může si s potomkem skvěle vyhrát, být sebevíc milující rodič, u některých činností se ale vysloveně trápí. Výjimku tvoří ti, kteří zůstanou s dětmi na rodičovské dovolené a jsou denně podrobováni tvrdému tréninku. Co dělají ostatní novopečení otcové vždycky špatně?

 • Zapínání knoflíků a patentek

  Otec obléká dítě

  Proč jich je na dětských oblečcích tolik? Proč jsou ty knoflíkové dírky tak malé? A proč někdo ještě nevymyslel startovací knoflík označený zvláštní barvou, která by pasovala ke startovací dírce? Existuje už jen jediný způsob zapínání a rozepínání, který je dokáže rozběsnit víc, a to je patent na dámských podprsenkách!

  Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

  Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

  Tenhle tatínek ví, co znamená rodičovská dovolená a co všechno obnáší. A možná by jako mnozí vyškrtl označení dovolená. Protože tu si každý představuje…celý článek

   

 • Sbalení tašky

  Otec na procházce s dítětem v kočárku

  Není tak složité pamatovat si těch pár věcí, které si má vzít s sebou na tak nevinnou akci, jako je projížďka s miminkem. Ale než je do té tašky donese, desetkrát ho něco vyruší, a tak se nelze divit, že tam něco prostě neskončí: náhradní dudlík. Čistá plena na utření pusinky. Lahvička s vodou. Na druhou stranu, otec si vždycky poradí bez všech těchto "nezbytností".

 • Výběr oblečení

  ...

  Pokud jim náhodou zapomnětlivá matka nepřipraví hromádku, kterou mají použít, nastane zpravidla jedna z následujících variant: otec vybere něco z hromádky ve skříni "bude mu to asi za půl roku". Vybere něco z poličky "dnes by mu v tom byla zima". Vybere pyžamo. Jisté je jedno: je mu to jedno.

  Tenhle táta nás baví! S malou dcerou se fotí ve vtipných kostýmech

  Tenhle táta nás baví! S malou dcerou se fotí ve vtipných kostýmech

  Fotky dětí v kostýmech nejsou jen výsadou žen. Tenhle táta je toho důkazem. A vtip a kreativita mu rozhodně nechybějí. Svou devítiměsíční dcerku Zoe…celý článek

 • Pokus o sex

  Je úplně jedno, kdy se to stane: pravděpodobně to bude vždycky špatně. Bylo dítě celý den hodné a žena má dobrou náladu? Pak má určitě radost, že jí večer zbylo dost sil na nahrání pár fotek na Facebook. Bylo dítě celý den protivné a manžel má pocit, že ženě svým zájmem dokáže, že je pro něj stále bohyně? Zase špatně: bohyně nemyslí na nic jiného, než kolik minut se jí podaří spát. Prostě se s tím smiřte: pár měsíců po porodu si "vždycky vzpomene v blbou chvíli".

 • Zaseknutí v hospodě

  ...

  Desetkrát muž odolá svodům kamarádů a kolegů zajít "na jedno". Cosi jako odpovědnost ho táhne domů. Pojedenácté zaváhá: tak dneska by to snad šlo, ne? Manželka byla přes den u kámošky, nehlásila žádný problém, tak proč by se konečně nepoveselil s kamarády? Vsaďte se, že ač tomu přes den nic nenasvědčovalo, bude to právě dnes, kdy dítě dostane v noci teplotu, bude zvracet nebo alespoň pořádně brečet. A manžel se vrátí domů absolutně nepoužitelný dítě alespoň pochovat. O nějakém odvezení autem na pohotovost nemůže být ani řeč. V nejlepším případě kvůli kocovině prospí druhý den, ačkoliv slíbil, že bude hlídat.

 • Pamatovat si, kolik dítěti je

  ...

  Už v těhotenství je to zmatek. A od muže se ani nečeká, že by se orientoval v počítání 16+5, a ještě si to pamatoval. Stačí orientačně znát datum porodu. Po narození dítěte všechno běží ještě rychleji. Na otázku "kolik mu je?" – většinou od lékaře – odpoví zpravidla: Jé, počkejte... A začne počítat. A nedopočítá se. Na váhu se ho pak raději nikdo neptá.

  Táta filmoval svou dceru od narození do plnoletosti:

  Táta filmoval svou dceru od narození do plnoletosti • VIDEO: 

 • Odhadnout, kdy přijde nový vývojový skok

  ...

  Tohle chce fakt vypěstovaný instinkt a ani ten, kdo je s dítětem téměř každou minutu jeho bytí, to nemůže vědět. Vsaďte se, že to bude právě otec, během jehož hlídání děcko poprvé zjistí, že je skvělé všechna DVD vyndat z obalu a vyházet je ven. Že je skvělé rozmotávat toaletní papíry nebo rozstříhat vše, co mu přijde pod ruku.

  Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

  Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

  Muži by to jistě potvrdili. Být tatínkem holčičky je skvělé, ale někdy je to také pěkná fuška. Co všechno musí otcové "vytrpět", když jsou sami se…celý článek

  Když se z chlapů stávají něžní tátové! Dojmou vás taky?

  Když se z chlapů stávají něžní tátové! Dojmou vás taky?

  Když se narodí dítě, všechno kolem se najednou změní. A to doslova. Tyhle změny a pocity přecházejí nejen na matky, ale i na otce. Přestože ta transformace…celý článek

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  Ať už jste tatínkova holčička nebo stále pracujete na vzájemném vztahu, jedno je jisté: mužský element ve výchově dívek je nepostradatelný. Tátovská…celý článek

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku