Pozor, tohle děti naučit nechcete! Musíte sami přestat se svými zlozvyky

 • Pozor, tohle děti naučit nechcete! Musíte sami přestat se svými zlozvyky
  Nedáte ani ránu bez mobilu? Těžko potom dětem vyčítat, že dělají to samé
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  5. ledna  2016 
   06:00

  Můžeme mít tisíc představ, pro co všechno děti nadchneme a jaké dovednosti jim předáme. Dost možná se nám ledacos z toho skutečně povede. Jenže ty malé potvory se stejně dobře mimoděk od nás naučí i věci, u kterých o to nestojíme. Jaké to jsou a dá se tomu vůbec vyhnout? 

 • Ale mami, ty taky používáš sprostý slova

  ...

  Jak zvládáte vztek? Nebo nějakou řekněme méně komfortní situaci, kdy vám někdo leze na nervy? Klejete? Pak se nemůžete divit, že vaše dítě dělá to samé, i když vaše nadávky nejsou vůbec adresovány jemu. Možná vám nějaké to batolecí "kulva" přijde vtipné, ale zkuste se tomu nesmát, potomek by si to mohl vyložit jako povzbuzování k dalšímu opakování. 

 • Za chvíli, teď nemám čas

  ...

  Znáte to – rozečtený článek na netu, webová diskuse, seriál v televizi... Komu by se chtělo nechat se vyrušit a věnovat se dítěti, které se dožaduje pozornosti. Jenže byste se měli překonat a pozornost k němu obrátit, pokud jste mu před chvílí neřekli, že potřebujete deset minut pro sebe bez vyrušování. Navíc pokud ho budete odbývat dost často, dočkáte se stejného. 

 • ....hm, a no jo, vidíš... hm

  ...

  Chcete, aby vám potomek odpovídal takzvaně "na půl huby"? Čiňte mu totéž. Nechte si něco vypravovat a při tom se na něj nedívejte a jen mu roztržitě čas od času přitakejte nepřítomným "hm", z něhož je jasné, že vůbec nevíte, co vám říká. 

 • Vždyť i ty seš pořád na mobilu

  ...

  Nedokážete se mobilu vzdát ani tehdy, když jste s dětmi na procházce nebo jim čtete pohádku před spaním? Pak možná dobře víte, že i poměrně malé děti dobře vnímají, jak jste na tomhle přístroji závislí. Takže si radši přestaňte malovat, že až budou větší, vy už to dělat nebudete. Protože v té době už to spíš bude tak, že budou mít nějaký podobný zlozvyk, který jim ani nebudete moci vyčíst. 

 • Taky sedíš u noťasu!

  ...

  Čím vlastně trávíte volný čas? Pokud přijdete z práce, odložíte tašky a už při kafi se koukáte do počítače, těžko můžete jít do dětského pokoje kázat o tom, že by synové a dcery "měli zvednout zadek od kompů a jít ven". 

 • Alkohol – a škodlivý?

  Žena se opila a zapomněla na svou dceru

  Pijete před dětmi alkohol? To nemusí být na závadu, zvláště pokud o tom s nimi mluvíte – třeba v tom smyslu, jak je příjemné si dát s jejich otcem večer dvě deci vína a povídat si. Ale pokud pijete víno či pivo a zároveň dětem kážete, že by alkohol nikdy pít neměly, protože je škodlivý, něco nehraje. 

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku