Nejlepší spacák pro dítě: Na tábor, dovolenou pod stan i jen tak na zahradu

Foto: Radka Wallerová/Supermámy
Sdílej na facebooku
8. června  2016 
 06:00

Zapomeňte na to, že děti nezvládnou spát ve stanu, naopak – většina z nich to miluje. Stejně jako je potěší, když jim na to pořídíte jejich vlastní spacák. Seženete spacáky už pro batolata. Vhod přijdou nejen na dovolených, táborech či na oddílových výpravách, ale i třeba na návštěvách. 

Náš pětiletý syn spal ve spacáku pod stanem poprvé, když mu byl rok, dceru to čeká teď, první narozeniny oslaví až na podzim. Klidně bych do přírody vzala pod stan i děti mladší. Ve spacáku jim rozhodně zima není a pohodlí v nich mají také dost. 

Spacáky pro děti mají navíc vychytávky, které oceníte vy i vaši potomci. "Patří sem třeba možnost upravovat spacák na různou délku, takže nemusíte kupovat nový hned poté, co dítě povyroste," říká v našem videu Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody

Jak vybrat spacák pro dítě? • VIDEO: 

Spacáky se zkracují tak, že se pomocí zipu vytvoří kapsa, do které se přebytečná délka nasouká, a tak zároveň dítě hřeje. Chybou by naopak bylo kupovat dítěti dlouhý spacák s tím, že do něj stejně jednou doroste, protože by ho muselo vyhřívat a bylo by mu v něm pravděpodobně chladno. 

Tipy na spacáky přináší naše FOTOGALERIE

Kvalitní dětský spacák pro běžné použití pod stan od jara do podzimu pořídíte za jeden až dva tisíce korun, dražší spacáky vydrží i extremnější podmínky. Na přespání na návštěvě nebo v horkém létě ve stanu u babičky na zahradě zase stačí i spacák levnější. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články