Nejlepší spacák pro dítě: Na tábor, dovolenou pod stan i jen tak na zahradu | Supermámy

Nejlepší spacák pro dítě: Na tábor, dovolenou pod stan i jen tak na zahradu

Foto: Radka Wallerová/Supermámy
Sdílej na facebooku
8. června  2016 
 06:00

Zapomeňte na to, že děti nezvládnou spát ve stanu, naopak – většina z nich to miluje. Stejně jako je potěší, když jim na to pořídíte jejich vlastní spacák. Seženete spacáky už pro batolata. Vhod přijdou nejen na dovolených, táborech či na oddílových výpravách, ale i třeba na návštěvách. 

Náš pětiletý syn spal ve spacáku pod stanem poprvé, když mu byl rok, dceru to čeká teď, první narozeniny oslaví až na podzim. Klidně bych do přírody vzala pod stan i děti mladší. Ve spacáku jim rozhodně zima není a pohodlí v nich mají také dost. 

Spacáky pro děti mají navíc vychytávky, které oceníte vy i vaši potomci. "Patří sem třeba možnost upravovat spacák na různou délku, takže nemusíte kupovat nový hned poté, co dítě povyroste," říká v našem videu Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody

Jak vybrat spacák pro dítě? • VIDEO: 

Spacáky se zkracují tak, že se pomocí zipu vytvoří kapsa, do které se přebytečná délka nasouká, a tak zároveň dítě hřeje. Chybou by naopak bylo kupovat dítěti dlouhý spacák s tím, že do něj stejně jednou doroste, protože by ho muselo vyhřívat a bylo by mu v něm pravděpodobně chladno. 

Tipy na spacáky přináší naše FOTOGALERIE

Kvalitní dětský spacák pro běžné použití pod stan od jara do podzimu pořídíte za jeden až dva tisíce korun, dražší spacáky vydrží i extremnější podmínky. Na přespání na návštěvě nebo v horkém létě ve stanu u babičky na zahradě zase stačí i spacák levnější. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti vám to řeknou: Maminka roku umí vafle, krupicovou kaši i …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku