Těchhle 5 typů fotek dětí nikdy nedávejte na Facebook. Proč?

 • Těchhle 5 typů fotek dětí nikdy nedávejte na Facebook. Proč?
  Nikdy nedávejte na sociální sítě fotky dětí, jejichž rodiče se zveřejněním nesouhlasí.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  9. května  2017 
   06:00

  Pokud existuje někdo, kdo zaplavuje sociální sítě fotkami svých potomků, jsme to my, hrdé matky. Děti fotíme ve všech pozicích a náladách. Zaznamenáváme jejich úspěchy i neúspěchy. A i když jsme se v těhotenství zařekly, že to dělat nebudeme, přesto se neubráníme a ten roztomilý kukuč na Facebook prostě dáme. Dělají to přece všichni, tak co? Jenže mnohdy si ani neuvědomujeme, jakým rizikům své dítě vystavujeme. Tady je 5 typů fotek, které byste neměla dávat na internet. 

 • Fotky ostatních dětí

  Dětská oslava narozenin.

  Každý má jiný vztah k sociálním sítím a ne všichni jsou nadšení, když se fotka jejich dítěte objeví na internetu. Takže: než začnete nahrávat, sdílet a označovat fotky dětí na narozeninové oslavě nebo na výletě, nejprve se zeptejte jejich rodičů, zda s tím nemají problém. Je to minimálně slušné. Stejně tak to dělají ve školkách a školách. Určitě jste také museli dát souhlas, že se fotky vašeho potomka objeví na stránkách školy nebo na jejich sociálních sítích. 

  10 dortů, které se opravdu nepovedly. Očekávání vs. realita

  10 dortů, které se opravdu nepovedly. Očekávání vs. realita

  Dětská oslava se neobejde bez báječného dortu. Poslední dobou jsou velkým hitem sladké pohádkové postavičky a motivy z dětských seriálů. Na internetu…celý článek

 • Děti ve škole nebo před školou

  První školní den.

  Počítáme s tím, že škola je bezpečné místo, ale realita je bohužel jiná. Z bezpečnostních důvodů tedy nedávejte na sociální sítě fotky, kde je zachycen název školy nebo instituce, kam vaše děti chodí. Pokud tak činíte, poskytujete dalším osobám informace o tom, kde se vaše dítě pravidelně nachází. Takže pokud chcete zveřejnit fotku z prvního dne školy, dejte si pozor, ať z ní není patrné, o jakou školu se jedná. Jen pro případ.

  Facebook je pro starý. Puberťáci si raději posílají nahé fotky! Co ještě dělají?

  Facebook je pro starý. Puberťáci si raději posílají nahé fotky! Co ještě dělají?

  Máte své dítě v přátelích na Facebooku a myslíte si, jak máte jeho život na síti pod kontrolou? Velký omyl! Protože jednak nevidíte, s kým vším si…celý článek

 • Fotky nahých dětí

  Nikdy nedávejte na sociální sítě fotky nahých dětí a dětí, jejichž rodiče s tím nesouhlasí.

  Tady je snad důvod zcela zřejmý! Zatímco pro vás může být koupající se dítě naprosto roztomilé a okouzlující, další osoba může tuto fotku krutě zneužít. Nedopusťte, aby se nahaté fotografie dostaly do špatných rukou. Většina sociálních sítí má sice určitá pravidla ohledně nahoty na fotografiích, vy jako rodiče byste měli být o krok napřed a uvědomit si, co by se mohlo stát. 

  Jak reagují děti na videa, ve kterých jsou samy jako aktéři? Tahle holčička se směje nebo pláče. 

  Holčička se směje i pláče, když se vidí na videu. • VIDEO: 

   

 • Jméno dítěte a další údaje

  Cestování s dětmi.

  Tohle si často ani neuvědomíme. Dítě dostane první pas, kde má kouzelnou fotku, a vy ho chcete ukázat světu? Rozhodně to nedělejte! Nebo se ujistěte, že údaje jako jméno, rodné číslo a další jsou nečitelné, zakryté nebo rozmazané. Stejně tak když se na sociálních sítích chlubíte vysvědčením potomka nebo registrační kartou či dresem malého fotbalisty. I tyto údaje jsou snadno zneužitelné.

 • Fotky, které děti nechtějí zveřejnit

  Děti koupající se v moři.

  Vždy si položte otázku, zda by si vaše dítě přálo, abyste zveřejnili právě tuto fotku. Vám může připadat legrační, ale vašeho potomka můžete dostat do trapné nebo nepříjemné situace. Určitě to znáte. Když vás někdo označí na fotce z večírku, kde vám to moc nesluší, také z toho nejste dvakrát nadšená. 

  Základní pravidlo tedy zní: respektujte přání ostatních. Pokud nevíte, raději se zeptejte. Předejdete mnoha nepříjemným situacím. 

  5 věcí, které děti chtějí od svých rodičů víc než hračky a drahé dárky!

  5 věcí, které děti chtějí od svých rodičů víc než hračky a drahé dárky!

  Nejmodernější novinky, hračky s tlačítky, blikajícími světýlky a létající monstra či čurající panenky – ne, to by sice vaše děti rády dostaly k narozeninám…celý článek

  Jak naučit dítě na nočník za tři dny? Zkuste tuhle metodu!

  Jak naučit dítě na nočník za tři dny? Zkuste tuhle metodu!

  Naučit dítě na nočník je jedním z nejnáročnějších úkolů, které vás jako rodiče čekají. Ale nebojte. S touto technikou to hravě zvládnete. Stačí tři…celý článek

  10 ožehavých dětských otázek. Tady máte ty nejlepší odpovědi!

  10 ožehavých dětských otázek. Tady máte ty nejlepší odpovědi!

  Děti jsou tvorové zvídaví. Často rodiče přímo atakují záplavou otázek. Jak na ně reagovat? Rozhodně je neodbývejte. Vše jim vysvětlete úměrně jejich…celý článek

/
Autor: Gabriela Kolinová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku