Jak naučit dítě na nočník za tři dny? Zkuste tuhle metodu!

 • Jak naučit dítě na nočník za tři dny? Zkuste tuhle metodu!
  ...
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  5. května  2017 
   06:00

  Naučit dítě na nočník je jedním z nejnáročnějších úkolů, které vás jako rodiče čekají. Ale nebojte. S touto technikou to hravě zvládnete. Stačí tři dny a vy definitivně zamáváte plenkám. Nevěříte? Tak hurá do toho.

 • Jdete do toho? Dodržujte tyto rady

  ...
  ...
  Autor: iStock

  Technika zvaná fellom není nikterak složitá. Spočívá v tom, že dítě chodí doma od pasu dolů nahé. Venku pak nosí volné kalhoty bez spodního prádla. V noci může dítě stále čurat do plenek. Rady, jak naučit dítě na nočník, ve třech krocích přinesl server Brightside.me. 

  Důležité je dodržovat následující:

  • Pořiďte hned několik nočníků a umístěte je po bytě. V každé místnosti by měl být minimálně jeden.
  • Mějte u sebe plenky a náhradní kalhoty, nehoda se prostě může stát.
  • Pokud je chladno, nezapomeňte dítě zahřívat. Dobré je, aby mělo na nožičkách teplé ponožky.

   Novinka v soutěži Zlatíčka! Větší šance pro každého vyhrát ceny za 100 000 korun!

   Novinka v soutěži Zlatíčka! Větší šance pro každého vyhrát ceny za 100 000 korun!

   Letošní ročník soutěže zažil bouřlivý začátek. Pouhé tři dny od jeho odstartování už soutěží více než tisícovka přihlášených. Není nutné ale chytat…celý článek

 • 1. den

  Jak naučit dítě na nočník? Nechte ho od pasu dolů nahé
  Jak naučit dítě na nočník? Nechte ho od pasu dolů nahé
  Autor: iStock

  Nechte dítě běhat celý den nahé. Tedy jen od pasu dolů. Nespouštějte z něj oči. Kdykoliv se vám bude zdát, že se mu chce čurat, vezměte ho k nejbližšímu nočníku.

  Dovolte dítěti jíst slaná jídla, může také konzumovat potraviny s vyšším obsahem vody. Ujistěte se, že dítě hodně pije, aby se mu chtělo častěji čurat.

  Představte si, že byste na nočník učili ne jedno, ale rovnou tři děti najednou!  Potřebujete vy nebo váš partner na záchod? Vezměte dítě s sebou. Ukažte mu všechny kroky, které dospělí dělají. Dítěti názorný příklad pomůže. Pomocí nápodoby se pak celou věc naučí rychleji.

  Šikovná holčička? Zapomeňte, děti se chválit nemají, tvrdí část rodičů

  Šikovná holčička? Zapomeňte, děti se chválit nemají, tvrdí část rodičů

  Pamatujete? Po roce 1990 začala v Česku přísná výchova ustupovat a děti se začaly chválit. Za všechno, všude a pořádně nahlas. To se poslední roky…celý článek  Úspěch vždy oslavte. Pokaždé když se dítěti podaří vyčurat se do nočníku, radujte se. Jakmile to zopakuje 10krát až 12krát, máte vyhráno, dítě začne používat nočník zcela automaticky.

  Pokud se dítěti nedaří, rozhodně mu nenadávejte a neposmívejte se mu. Nesmíte udělat nic, aby se vaše dítě stydělo nebo mělo z čurání do nočníku obavy.

  Před spaním řekněte dítěti: "Je čas jít na nočník." Rozhodně se neptejte, jestli chce na nočník jít, pravděpodobně by řeklo ne.

  Na noc dejte dítěti plenku, předejdete tak nehodě.

 • 2. den

  Chlapeček chce čůrat
  Chlapeček chce čůrat
  Autor: iStock

  Dělejte totéž jako první den, jen s malým rozdílem: dnes vezměte dítě ven na krátkou procházku po okolí.

  Počkejte, až se dítě vyčurá do nočníku, a pak vyrazte.

  Na ven oblékněte dítěti volné kalhoty, nedávejte mu žádné spodní prádlo.

  Vaším cílem je jít ven a vrátit se domů, aniž byste museli použít nočník nebo plenku.

  Zůstaňte v blízkosti vašeho domu. Nechoďte nikam daleko. Pro případ s sebou vezměte přenosný nočník a náhradní oblečení.

 • 3. den

  Třetí den vezměte dítě ven. Pro jistotu vezměte přenosný nočník
  Třetí den vezměte dítě ven. Pro jistotu vezměte přenosný nočník
  Autor: iStock

  Dodržujte stejný postup jako první den. Dnes ale půjdete ven dvakrát. Jednou ráno a jednou odpoledne, vždy na hodinu.

  Dřív než opustíte dům, vyzvěte vaše dítě, aby se vyčuralo.

  Opět oblékněte dítě do volných kalhot bez spodního prádla a vezměte s sebou přenosný nočník a náhradní oblečení.

  Pokud se vám nedaří, nikam nespěchejte. Hlavně dítě do ničeho netlačte. Jeho čas musí přijít. Počkejte třeba 6 až 8 týdnů a zkuste to znovu. Tato technika vyžaduje čas a trpělivost. Ale uvidíte, že výsledky se dostaví. Ostatně všichni jsme se to jednou naučili.

  10 ožehavých dětských otázek. Tady máte ty nejlepší odpovědi!

  10 ožehavých dětských otázek. Tady máte ty nejlepší odpovědi!

  Děti jsou tvorové zvídaví. Často rodiče přímo atakují záplavou otázek. Jak na ně reagovat? Rozhodně je neodbývejte. Vše jim vysvětlete úměrně jejich…celý článek

  Má vaše dítě imaginárního kamaráda? Pozvěte ho do rodiny!

  Má vaše dítě imaginárního kamaráda? Pozvěte ho do rodiny!

  Doma bydlíme tři, má skoro čtyřletá dcera Žofie, manžel a já. Poslední dobou je nás tam ale víc. Přibyly Katka a Bára Benešová. Má to jeden háček.…celý článek

/
Autor: Gabriela Kolinová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku