5 věcí, které děti chtějí od svých rodičů víc než hračky a drahé dárky!

 • 5 věcí, které děti chtějí od svých rodičů víc než hračky a drahé dárky!
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  8. května  2017 
   06:00

  Nejmodernější novinky, hračky s tlačítky, blikajícími světýlky a létající monstra či čurající panenky – ne, to by sice vaše děti rády dostaly k narozeninám nebo pod stromeček, ale nejsou to ta nejdůležitější přání. To, co opravdu chtějí, nestojí ani korunu, ale někdy je to pro rodiče mnohem těžší než použít kreditní kartu. To, co děti chtějí nejvíc, je váš čas!

 • Proč se dětem věnovat naplno

  Autor: iStock

  Je to snadné, když jste doma, věnujte se po určitou dobu JEN svým dětem. Změňte tempo, zapomeňte na telefony, počítače, vyřizování nejrůznějších záležitostí a buďte po daný čas jen s dětmi. Nemusí to být dvacet čtyři hodin, ale když se rozhodnete věnovat se potomkům, myslete jen na to, abyste s nimi byli naplno. Děti nechtějí rodiče, kteří si s nimi „hrají“, ale přitom telefonují a myslí na něco jiného.

   

  Podívejte se, jak si devět otců užívá se svými dětmi:

   

 • Zapojte děti do domácích povinností

  Autor: iStock

  Každý sdílený zážitek je pro děti tím největším darem. I když se to možná nezdá nebo máte pocit, že vás budou zdržovat, pokuste se o to. Dejte jim nějaký úkol, který jim dá najevo, že si vážíte jejich pomoci. Poproste je, aby třeba otevřely ledničku a pomohly vám vyndat nákup z tašky, dejte jim do ruky vařečku a dopřejte jim, aby s vámi míchaly polévku, nechte je, aby s vámi vytvořily seznam potravin, které budete na týden potřebovat.

   

 • Dobře si zorganizujte týdenní harmonogram

  Autor: iStock

  Pokud to jen trošku jde, naplánujte si všechny schůzky, návštěvy lékaře i běžné nákupy tak, abyste to zvládli třeba během přestávky na oběd nebo v době, kdy prostě nemusíte být s dětmi. Tímto způsobem můžete sdílet společný čas s dětmi kvalitně, aniž budete muset spěchat a neustále manipulovat s dětskými autosedačkami po celý den. Neužili byste si nic pořádně – ani vy, ani děti.

 • Neřešte tolik pořádek

  Autor: iStock

  Neříkáme, že byste měli mít doma bordel, ale na druhou stranu platí, že pokud budete neustále řešit neuklizenou kuchyni, zapatlané sedačky, ubrusy a kdo ví co ještě, bude to zasahovat do potřeb vašich dětí. Děti nepotřebují stoprocentní pořádek, takže dělejte jen to, co je nutné – i za cenu, že nebudete mít každý den utřený prach na televizoru. Tohle fakt děti nevidí.

   

 • Dělejte vše ve stejné místnosti

  Autor: iStock

  Dokonce i když si vaše děti budou samy hrát a zdánlivě vás nebudou potřebovat, je velká výhoda, když budete vše, co je zapotřebí, dělat ve stejném pokoji, ve kterém se děti nacházejí. Čtěte si klidně na podlaze v jejich pokojíčku, zatímco si ony budou stavět věž z kostek nebo budou sestavovat garáž z lega – budete překvapení, co pro ně bude vaše přítomnost znamenat!

   

 • Zapojujte se do jejich aktivit

  Autor: iStock

  Je to někdy dřina, ale místo toho, abyste odmítli účast na jejich mimoškolních aktivitách, zvažte to, že děti milují, když vidí své rodiče, jak jim fandí nebo tam prostě „jen“ jsou. Takové zapojení umožní, abyste nikdy nelitovali toho, že jste nebyli svědky jejich důležitých událostí – ať už jsou to fotbalové zápasy, klavírní koncerty nebo soutěže v keramice. Vždy si udělejte čas na to, abyste byli se svými potomky, a nikdy nic nerušte. Věřte tomu, že i když by vám to děti neřekly, byly by smutné.

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku