10 činností, při kterých se matky denně nadřou víc než v posilovně

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  19. června  2017 
   06:00

  Máte pocit viny, že jako matka s malým dítětem nevěnujete tolik času na cvičení jako předtím? Nemusíte vůbec ničeho litovat! Běhání kolem dětí a péče o domácnost někdy vydá za několikahodinový pobyt v posilovně nebo kdekoliv jinde, kam jste předtím chodila trápit svoje tělo. Následujících deset činností určitě děláte, neříkejte, že ne!

 • Baletní figura barre

  Autor: iStock

  Jde o zásadní, většinou zahajovací část hodiny baletu, kdy se cvičí jednotlivé prvky u tyče. Nikdo není lepší baletkou než matky. Tančí na špičkách z dětského pokoje do kuchyně, když dítě usne, aby ho náhodou nevzbudily, nebo se přidržují zdi a jiných pevných míst, aby zabránily katastrofě v podobě rozlitého džusu. Matky jsou doslova a do písmene ideální baletky!

   

  Jak vypadá všední den matek? Takhle! Podívejte se na naše VIDEO:

  Všední den očima mámy a jak to vidí děti • VIDEO: 

   

 • Posilování pasu

  Autor: iStock

  Proč vyhazovat peníze za populární vysoký pás Spanx, který stáhne vaše faldy na břiše a zabrání tomu, aby se tukové polštářky otřásaly po celém bytě? Stačí, když zvedáte svoje dítě stokrát za den během chůze a sehnete se, a máte vystaráno. Ano, i takhle se dají posilovat vaše břišní svaly. Tip od nás: Dejte si dítě na záda a dělejte dřepy, k posilování přidáte i posilování se zátěží!

   

  7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

  7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

  Co se vztekem batolat nebo předškoláků? Co dělat, když sebou potomci mlátí o zem v obchodech, perou se s rodiči o tablet nebo si chtějí pomocí hlasitých…celý článek

 • Nafukování dětského balónku

  Autor: iStock

  Jestli vaše dítě miluje balónky, pak moc dobře víte, že nafouknutí chvíli trvá a že při něm musíte dobře dýchat a dělat přestávky. Dýchání skoro jako u jógy, nemyslíte?

 • Šikmé výpady a výkopy nohama

  Autor: iStock

  Nemusíte chodit do fitka, abyste trénovala tyhle skvělé cviky na posílení zadní strany nohou a taky břišních svalů. Stačí, když sedíte na záchodě a slyšíte, jak se k vám blíží vaše dítě, pak rychlostí blesku uděláte šikmý výkop, kterým zavřete dveře – a nemusíte se ani postavit.

   

  Proč se s malým dítětem nedá nic stihnout? Řekne vám to naše VIDEO:

  Proč se s malým dítětem vážně nedá nic stihnout • VIDEO: 

   

 • Posilování tricepsů

  Autor: iStock

  Triceps je jediným svalem na zadní části paže a ve srovnání s bicepsem bývá dost často oslabený. Je nutné ho tedy posilovat a protahovat. Jak? Jednoduše tím, že natahujete ruce a překonáváte nějaký odpor – třeba s činkou. Matky nepotřebují činky, na posilování postačí pravidelné zvedání těžkého odpadkového koše a vysypání do kontejneru.

   

  Drsná pravda: Takhle to dopadá, když se snažíte skloubit práci i rodinu

  Drsná pravda: Takhle to dopadá, když se snažíte skloubit práci i rodinu

  Tenhle článek je povzdechem, kterému asi porozumí každý člověk, který se kdy pokoušel být zároveň zaměstnancem/mít firmu a fungovat jako rodič. Svým…celý článek

 • Posilování celých paží

  Autor: iStock

  No neříkejte, že to neděláte! Uchopení dálkového ovládání k televizi je doslova nutností, máte-li doma více dětí a některé z nich chcete aspoň na chvíli zabavit. Vzít ovladač do ruky a natáhnout ruku směrem k obrazovce – není to snad posilování?

 • Zvětšení bicepsů

  Autor: iStock

  Bicepsy se považují za znak síly, bohužel není snadné velkých bicepsů dosáhnout. Ovšem matky malých dětí to mají snadnější. Ve fitness centru vám budou strkat do ruky vzpěračskou činku, doma ji nepotřebujete. Stačí, když jezdíte s dítětem na nákupy autem a pak tyhle nákupy nakládáte, vykládáte a taháte dovnitř do bytu. A nejsou to jen nákupy, ale celá řada dalších dětských serepetiček od kočárku, dětské motorky po tříkolku. Ještě se bojíte, že vaše ruce budou vypadat jako rosol?

 • Cvičení s činkami

  Autor: iStock

  Bicepsy můžete posilovat ještě jiným způsobem. Ve fitku dostanete dvě činky, které držíte podél těla. Ohybem v lokti je pak zvedáte nahoru a pak je pomalu pokládáte do výchozí pozice. No, není to stejné, jako když zcela vyřízená po celodenním maratonu s dítětem zvedáte sklenku merlotu ze stolu směrem ke svým ústům? Je to stejné!

   

  Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu!

  Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu!

  Možná se vám tyhle snímky nebudou líbit tolik jako ty, které vídáte na Instagramu i jinde. Nejsou to žádné do detailu a posledního kousku oblečení…celý článek

 • Jóga

  Autor: iStock

  Joginské cviky jsou někdy náročné, ale ve finále, kdo lépe dokáže zkrotit svoje tělo nejrůznějšími směry než matka, která se chce mermomocí dostat do nejvyšší poličky v komoře, kde si schovává tajné zásoby čokolády?

 • Běhání

  Autor: Shutterstock.com

  Nemusíte chodit do posilovny na běžecký pás nebo chodit na HEAT, kde budete simulovat vysokohorskou turistiku a běh. Jako matka jste v poklusu neustále! Běháte do školky, na nákup, ze školky do družiny, z kuchyně do dětského pokoje a obráceně. Děláte to každý den, tak ať vám nikdo nevyčítá, že jste líná a nic neděláte pro svoje tělo!

   

   

  Velký zadek? Nevadí, budete mít chytré děti! Které celebrity si na něm zakládají?

  Velký zadek? Nevadí, budete mít chytré děti! Které celebrity si na něm zakládají?

  Jestli jste se až dosud trápila pohledem na vaše poněkud větší pozadí, tak se už netrapte. Vědci totiž vyřešili jedno z největších evolučních tajemství…celý článek

  6 tipů, co jako rodiče stihnout, než se dítě naučí chodit

  6 tipů, co jako rodiče stihnout, než se dítě naučí chodit

  Narozením dítěte se vám naprosto změní svět. Než začne váš drobeček chodit, máte ale celkem dost času vychutnat si relativní svobodu. Návštěva výstavy…celý článek

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku