Holčička se ošklivě popálila na klouzačce. Jak se to mohlo stát?

Batole si na skluzavce způsobilo popáleniny 2. stupně.
Batole si na skluzavce způsobilo popáleniny 2. stupně.
Foto: Local 8 News / KPVI
Sdílej na facebooku
18. července  2017 
 06:00

Na hřišti si děti většinou užijí spousty legrace. Dvouletá Ariadna si však odnesla z parku i ošklivé zranění. Holčička jezdila na skluzavce a pak si stěžovala mamince, že ji bolí ruce. Dlaně měla červené a později na nich naskákaly puchýřky. Ze zranění se vyklubaly popáleniny druhého stupně. Matka proto varuje před skrytým nebezpečím, které číhá na dětských hřištích. 

Stephanie Luker z amerického státu Idaho vzala předminulý čtvrtek svou dvouletou dceru Ariadnu na hřiště. Ze zábavného odpoledne se stala nepříjemná zkušenost. A Stephanie teď varuje ostatní rodiče před některými herními prvky na dětských hřištích. 

Co se stalo? Batole si hrálo na plastové skluzavce, po chvíli si ale začalo stěžovat na bolest rukou. Jeho matka si všimla, že dítě má červené dlaně a na nich malé puchýřky, proto se rozhodla, že holčičku raději vezme domů. 

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Nejsmutnější příběh: Matka se svěřila, že její syn se udusil v postýlce

Jordan DeRosier je statečná. Poté, co její sedmiměsíční syn zemřel v postýlce, napsala o tom na web, aby před něčím podobným varovala ostatní rodiče.…celý článek

"Doma jsem jí dlaně čistila a všimla jsem si, že je má lesklé a ošklivě popálené," svěřila se Stephanie Luker v rozhovoru pro KETV Omaha. Ihned proto zavolala lékaře a ten její domněnky potvrdil. Ariadna si způsobila z plastové skluzavky popáleniny druhého stupně. "Když jsem zdravotní sestře řekla, že to způsobila plastová skluzavka, byla velmi překvapená. Nemyslím si, že by o tom někdo předtím slyšel," dodává maminka Ariadny.

"Moje dcera je rudovlasá a má světlou pleť, věděli jsme, že si musíme dávat pozor na slunci, ale toto?" sdělila Luker serveru GoodHousekeeping.com. "Je mnoho rodičů, včetně mě samotné, kteří nechají děti dovádět, aniž by kontrolovali vybavení a prvky hřiště," říká matka dvouleté dcery a dodává, že příště bude opatrnější. 

Holčička se spálila na plastové klouzačce. Na dlaních má popáleniny 2. stupně.
Holčička se spálila na plastové klouzačce. Na dlaních má popáleniny 2. stupně.
Autor: iStock

Plasty se mohou rychle zahřívat

Textilní analytička Lexie Sachs, která pracuje pro Institute Textiles, Paper & Plastic Lab, říká, že plastové skluzavky se mohou rychle zahřívat, i když venkovní teploty nejsou nikterak vysoké. "Lidé očekávají, že kovy se rychle rozpálí, ale totéž mohou udělat některé plasty, obzvláště jsou-li tmavší barvy – absorbují totiž více slunečních paprsků," vysvětluje odbornice. "Dokonce i ve dnech, kdy je počasí mírné, se plast může na slunci zahřát velmi rychle a způsobit popáleniny," varuje.

Úředníci z komise  pro bezpečnost spotřebitelských výrobků CPSC (Consumer Product Safety Commission) varují, že děti mladší dvou let se mohou spálit daleko snadněji, protože jejich kůže je jemnější a ne vždy jsou tak obezřetné jako děti starší. Zároveň uznávají, že evidují některé případy popálení: "CPSC si je vědoma téměř 30 incidentů popálení v období 2001 až 2008. Z těchto incidentů bylo 10 spojeno s plastovými, pryžovými nebo jinými nekovovými povrchy, ostatní případy byly způsobeny kovovými povrchy," uvádí ve své zprávě.

Malé dítě se topilo, i když mělo plovací kruh. Podívejte se na video:

Malé dítě se topilo, i když mělo plovací kruh • VIDEO: 

A jak předejít popáleninám způsobeným nevhodnými povrchy?
Pracovníci CPSC doporučují rodičům kontrolovat:

  • odkryté kovové prvky na hřištích nebo ty, ze kterých se loupe barva nebo pogumování
  • skluzavky, houpačky nebo jiné vybavení, na kterém může dítě sedět
  • plasty a kaučuky tmavých barev, které jsou na hřišti nebo v jeho okolí
  • asfaltové a betonové plochy hřišť.

Holčičky a panenky? Zapomeňte! Tyhle si hrají s něčím úplně jiným

Holčičky a panenky? Zapomeňte! Tyhle si hrají s něčím úplně jiným

Máte-li malou dceru, je pravděpodobné, že už dostala nějakou panenku. A možná víc než jednu. Protože všechny holky panenky milují, že? Kdepak! Hrát…celý článek

12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

Nepodporujeme výchovu, která dětem nic nedovolí z obavy, aby se jim nic nestalo. Zrovna tak jim nechceme zakazovat, aby zkoušely nové věci. Na druhou…celý článek

6 dětských nemocí, o kterých jste dříve neměli ani tušení

6 dětských nemocí, o kterých jste dříve neměli ani tušení

Když nejmenší děti v noci nespí, je to náročné a matky a otcové se ve dne potácejí jako zombie. Ale není to nic proti nevyspání z toho, když propukne…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku