Tohle jsme si k Vánocům přáli za socialismu! Letěl mončičák i hra s vlkem a zajícem

Igráček a Mončičák. Silná dvojka!
Foto: FB/Vzpomínky na socialismus
Sdílej na facebooku
23. prosince  2019 
 06:00

Jaké byly Vánoce vašeho dětství? Také jste se nemohli dočkat? Asi není dítě, které by se na vánoční čas netěšilo. Cukroví, stromeček, prázdniny, kapr ve vaně a hlavně dárky. Jenže ty naše se poněkud lišily od těch, které dostávají dnešní děti. Schválně, vzpomenete si, co jste si nejvíc přáli? A zda-li jste to pod stromečkem opravdu našli? Tady jsou hračky, které dostávaly děti za minulého režimu. Pamatujete?

Vánoce v českých rodinách vypadají asi pořád stejně. Možná jídelníček je teď pestřejší než za socialismu. A už neschováváme balicí papír na příští rok. I když, některé babičky si stále nemohou pomoci, že?

Ale je jedna věc, která se dost změnila. A to sice dárky. Dříve dostávaly všechny děti od Ježíška prakticky totéž. Nebyl výběr. A když dostaly vysněný dárek, a třeba takový, který nikdo jen tak neměl, radost byla o to větší.

GALERIE: Prohlédněte si hračky, které děti dostávaly za socialismu

Vy, kteří jste vyrůstali za minulého režimu, nám určitě dáte za pravdu. A možná najdete v naší FOTOGALERII i hračku, kterou jste pod vánočním stromečkem našli vy. Která to byla? Igráček, Mončičák nebo magnetická tabulka?

Snem každého kluka určitě byla autodráha, holčičky si často přály kočárek s panenkou. Výběr nebyl veliký, a tak nebylo výjimkou, že všIchni kluci měli totéž auto Tatra a holky stejné panenky.

Já například toužila po hře s názvem Akvabal a dočkala jsem se! A s modrou váhou a závažíčky si moje dcera hraje dodnes. Některé dárky se opět vrací v retro edicích. Například oblíbená stavebnice Merkur, nákladní vůz Tatra nebo již zmínění Igráčci.

A co byla hračka vašeho dětství? Pokud jste ji nenašli v naší galerii, rozhodně se podívejte na facebookové stránky skupiny Vzpomínky na socialismus, kde ji určitě objevíte.

Vánoce s malými dětmi? Vypadají nějak takhle, podívejte se!

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku