Mně se nechce! Překvapivé tipy, jak nadchnout děti pro rodinné výlety

 • Jak děti nadchnout pro výlety?
  Jak děti nadchnout pro výlety?
  Foto: istock.cz
  Sdílej na facebooku
  21. května  2018 
   06:00

  Čím jsou děti starší, tím méně s námi chtějí vyrážet na výlety. To je stará pravda… Co ale vymyslet něco, aby se na společný čas strávený venku s rodiči a sourozenci těšily, a ještě vám přitom třebas ušetřily spoustu práce?

 • Hlavně nikoho nevynechat

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  „Začněte tím, že zapojíte do organizování výletu všechny členy domácnosti. Mile vás překvapí, že pokud se děti budou moct aktivně účastnit plánování, bude je výlet bavit víc, než když jsou jen na výlet nasměrovány jako loutky,“ dělí se o vlastní zkušenost Štěpánka Štrougalová, maminka čtyř dětí a majitelka Baby Clubu Juklík, a přidává několik praktických rad, jak to udělat, aby se organizace výletu ujaly děti samy – a rády!

 • Čím začít?

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  Zkuste napsat nebo nakreslit seznam věcí, které se zabalí do batůžku – nezapomeňte na lékárničku, pamlsky, dostatek oblečení, pití, jídlo. Starší děti nás mohou překvapit kompletním itinerářem cesty v mobilu či mohou naplánovat tajné kešky.

  Zábavu si můžete užít i při společném plánování. Co třebas naplánovat malé bojovky? Každý připraví dva tři úkoly pro ostatní a zábava je zaručena.

 • Nezapomeňte na tajná přání

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  Každý si napíše či nakreslí dvě tajná přání, která chce v průběhu výletu splnit. „Nemusí to být nic složitého – dát si někde dobrou kávu, dítě si může přát hřešit kopečkem zmrzliny navíc, ale přáním může být i prohlídka hradu či nutnost zastávky v obchodě pro nový odstín laku na nehty,“ radí Štěpánka Štrougalová.

 • Schovávaná? Rozhodně!

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  Jestliže cestujete s dětmi, vždy je pro ně lepší les s možností hry na schovávanou než třeba procházka k prameni Vltavy. Ta je krásná, ale ocení ji spíše dospělák než dítě toužící po dobrodružství a pestré krajině.

  Obrovským zábavným pomocníkem může být také půjčení fotoaparátu dítěti – dokumentování činností dětskýma očima je neopakovatelné!

 • Vezměte pohádku i kamarády

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  Do auta nezapomeňte vzít CD s pohádkami či písničkami, do vlaku není špatné vybavit se knížkou či aspoň tužkou a papírem. Nebojte se a zkuste pozvat na výlet další dětské kamarády – můžete být překvapeni, jak nový člen výpravy dodá výletu jiný rozměr. Nenechte si výlet znepříjemnit nevhodným batohem, nedostatkem jídla či špatně naplánovaným programem.

 • Nezapomeňte plánovat výlet až do samotného konce

  Jak děti nadchnout pro výlety?

  „Nenechte si krásné celodenní výletování pokazit po příchodu domů spěcháním k úkolům, pračce či ke sporáku. Zkuste si zpestřit i příchod domů dobrým koláčem koupeným cestou a domluvou, že až budou děti v pyžamkách, sednete si ještě ke společnému prohlížení fotografií či ke společným poznámkám a kreslení do cestovního deníku,“ uzavírá Štěpánka Štrougalová.

  Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

  Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

  Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu…celý článek

  Tři děti Kate a Williama: Komu jsou George, Charlotte a malý Louis podobní?

  Tři děti Kate a Williama: Komu jsou George, Charlotte a malý Louis podobní?

  Druhé narozeniny nejmladšího potomka Kate a Williama, který neuvěřitelně vyrostl, svádí k debatám, komu jsou vlastně královské děti podobné. Princezně Charlotte…celý článek

/
Autor: red
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku