Kluk chtěl namalovat na obličej motýla, matka řekla NE! Proč? | Supermámy

Kluk chtěl namalovat na obličej motýla, matka řekla NE! Proč?

Rozmlouvali byste to svému synovi, nebo byste ho nechali?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
1. října  2018 
 12:00

Už jste někdy řekli větu "To se ale pro tebe nehodí, vždyť jsi holka"? Třeba když si dcera chtěla sednout v parku na zem? Nebo jste synovi zakázali, aby si na sebe vzal něco růžového, protože... Proč vlastně? Zkusme na tyhle rodičovské stereotypy zapomenout. 

Mladá Britka Sandra, která si přivydělává tím, že na různých oslavách a dětských akcích maluje na obličej, se nedávno rozčílila. A napsala o tom na Twitter. 

Byla na jednom pikniku, kde k ní přišel malý kluk s tím, že chce na obličej namalovat modrého motýla. Jeho matka však řekla, že ani náhodou a že mu má namalovat něco pořádně mužného. 

Co si o tom myslíte? Podívejte se na naši galerii stereotypů, kterým se někdy ve výchově nedokážeme vyhnout, TADY

A víte, že existují i jiné panenky než jen ty v pudrově růžové nebo bledě modré? Schválně se na ně podívejte. A samozřejmě – hodí se pro kluky úplně stejně jako pro holky!

Panenky pro kluky? Ano, jako malí hrdinové • VIDEO: 

Branky, body, kokoti: Prasáci, co mlátí ženský, a matky, které můžou za všechno!

Branky, body, kokoti: Prasáci, co mlátí ženský, a matky, které můžou za všechno!

Co má pořádný chlap udělat, když ho žena naštve, protože přestane vařit a uklízet? Přece jí jednu vrazit a pak si to umět okecat před celým světem.…celý článek

30 věcí, které dětem vadí na rozvodu. Rodiče to možná vůbec nenapadne!

30 věcí, které dětem vadí na rozvodu. Rodiče to možná vůbec nenapadne!

Když se zeptáte dítěte, jehož rodiče právě svádějí rozvodovou bitvu, jak se cítí, bude velmi pravděpodobně zarytě mlčet. Ovšem když se zeptáte dospělých,…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku