Jak šikovně používat moderní látkové plenky?

Látkové pleny - šikovná podložka
VIDEO: Supermámy.cz/archiv
Sdílej na facebooku
25. září  2015 
 06:00

Výbavu na používaní látkových plenek pořídíte za pá set korun, ale také třeba za deset tisíc. Je na vás, pro jaký systém se rozhodnete. V každém případě to bude pohodlnější než kdysi, kdy neexistovaly kvalitní svrchní kalhotky a běžné nebyly ani automatické pračky, přičemž se věřilo, že plenky je třeba vyvařovat a žehlit.

Vychytávkou, která vám může usnadnit přebalování jako takové, je podložka vyhovující vašim nárokům. Někteří rodiče mají pocit, že používání látkových plen je přece jen méně pohodlné a že je těžší dítě přebalit, zvláště když už se samo pohybuje. 

Platí to zejména u klasických látkových čtverců, protože takzvané kalhotkové typy plenek jsou stejně snadné na použití jako plenky papírové. Ostatně mají stejný tvar. 

Látkových plenek existuje více typů. Mezi nejoblíbenější patří ty, které se jmenují Pastelka. • VIDEO: 

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku