Dětem škodí nejen špatné boty, ale také příliš úzké ponožky

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
5. března  2017 
 06:00

Téměř všechny děti přichází na svět se zdravýma nohama. Jenže zhruba každé třetí dítě mladšího školního věku má zdeformované nohy s propadlou klenbou. V dospělosti pak čtyři lidé z deseti trpí obtížemi nohou. Zdravotní dopady se přitom nemusí projevit ihned, ale v plném rozsahu až s odstupem několika let. Co může způsobit nevhodná dětská obuv?

„Vbočené palce a vbočené malíky jsou důsledkem nošení obuvi, ve které nezbývá příliš místa pro prsty, tedy obuvi s úzkou špičkou. U malých dětí může potíž dokonce vzniknout nošením příliš úzkých punčocháčů nebo ponožek,“ zmiňuje  Jana Šůstková, vedoucí vývojového oddělení obuvi FARE.

Vbočený palec má navíc za následek deformaci příčné klenby, která poklesne a rozšíří se. Postižený prst ať už malík, či palec se snaží chránit se před tlakem a nezřídka zde vzniká bolavé hnisavé ložisko, v lepším případě se zde objeví pouze kuří oka a otlaky.

Co dalšího potřebujete vědet? Čtěte ZDE

Tohle jsou nejkrásnější a nejdojemnější porodní fotky roku 2017

Tohle jsou nejkrásnější a nejdojemnější porodní fotky roku 2017

Bolest, někdy trvající celé hodiny, vyčerpání a pak obrovská radost. Přesně takové situace včetně různých něžných momentů zachycují následující fotky,…celý článek

Páru žen se narodila druhá dvojčata po pouhých dvou letech. A jak jim to sluší!

Páru žen se narodila druhá dvojčata po pouhých dvou letech. A jak jim to sluší!

Čtyři děti v rodině sotva do dvou let věku. Přesně tak to teď vypadá v rodině americké fotografky Juliet Cannici a její partnerky Nikki. Starším dětem…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Maminka.cz/Markéta Novák Matějková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku