Pravda o baby karotce: Podívejte se, jak se doopravdy vyrábí | Supermámy

Pravda o baby karotce: Podívejte se, jak se doopravdy vyrábí

Jak se doopravdy vyrábí baby mrkev
VIDEO: Producepedia.com
Sdílej na facebooku
12. června  2018 
 06:00

Kupujete domů mraženou baby karotku, protože je o tolik jemnější a určitě i zdravější než normální ošklivá velká mrkev? A už její název ukazuje, že se hodí nejen pro dospělé, ale zejména pro děti? Nenechte se mýlit a podívejte se, jak se baby karotka doopravdy vyrábí. 

Napadlo vás někdy, proč se baby karotka nikdy neprodává čerstvá, ale vždycky mražená? Protože neexistuje! Ve skutečnosti se hlaďoučké malé mrkvičky vyrábějí z oněch někdy dost nevzhledných velkých mrkví, o kterých si myslíme, že nikdy nebudou mít tak jemnou chuť. Schválně se podívejte na video. 

U nás v redakci jsme to taky nikdy moc neřešily, ale včera jsme na Huffingtonpost.com narazily na článek, který záhadu mrkve balené za každých okolností do plastových sáčků vysvětluje. 

Na trik s minimrkvičkami dokonalých tvarů přišel už před lety kalifornský zemědělec Mike Yurosek, kterému se v 80. letech minulého století moc nedařilo prodávat přerostlou (normální) mrkev, protože supermarkety chtěly, aby mrkve vypadaly jedna jako druhá. Zemědělcům nezbývalo než přebytky lisovat do šťávy nebo jimi krmit. 

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Plané neštovice jsou vcelku otravná nemoc. Většinou mají lehký průběh, ale trvá poměrně dlouho, než se jich dítě zbaví a vzpamatuje se z nich. Proto…celý článek

Yurosek zkusil nějakou mrkev zpracovat v přístroji na fazolové lusky a pak ji ještě oškrabal dohladka škrabkou na brambory. Nabídl tyto mrkve pár obchodům a ony se okamžitě staly hitem. Dneska se v USA prodává sedmdesát procent mrkve právě v podobě baby karotky. Při jejich výrobě se používají i různé chemické látky, aby se zabránilo šíření bakterií. Odřezky se používají na šťávu nebo se kompostují. 

Plody kešu
Plody kešu

 

 

Mimochodem – to, že arašídy nejsou ve skutečnosti oříšky a kešu taky ne, víte?

První z nich jsou semena podzemnice olejné a rostou skutečně v podzemí, zatímco kešu jsou nažky (plody) stromu jménem ledvinovník západní. Každý kešu oříšek je jediným semenem v takzvaném kešu jablku. 

Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, kterou hned zkuste!

Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, kterou hned zkuste!

Všichni moji tři synové nosili plenky zhruba do tří let. Sice jen na noc, ale přece. Po prvním synovi jsem si říkala, že příště budu tvrdší a zkusím…celý článek

Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu!

Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu!

Možná se vám tyhle snímky nebudou líbit tolik jako ty, které vídáte na Instagramu i jinde. Nejsou to žádné do detailu a posledního kousku oblečení…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku