Kolik času pro sebe mají každý den rodiče malých dětí? Sotva půlhodinu! | Supermámy

Kolik času pro sebe mají každý den rodiče malých dětí? Sotva půlhodinu!

Práce, děti, domácnost ... a co volný čas?
Práce, děti, domácnost ... a co volný čas?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
14. října  2018 
 06:00

Jsou výzkumy, které je lepší brát s rezervou, ale tenhle podle nás mluví pravdu. Autoři zjistili, že lidé, kteří pracují a mají malé děti, mají pro sebe vážně málo času. Přesně to vyčíslili: je to 32 minut. 

Špatně spí, špatně jedí a neodpočívají. Takoví jsou podle výzkumu, který mezi několika tisíci lidmi provedla americká společnost Munchery zabývající se rozvozem jídla, rodiče. O jeho výsledcích informoval americký web foxnews.com a my si myslíme, že autoři to trefili. 

Matka čtyř dětí odhaluje ostatním: Tohle je realita mateřství

Matka čtyř dětí odhaluje ostatním: Tohle je realita mateřství

Kayela Larson je výborná výtvarnice. A krom toho je matkou čtyř dětí, které jí občas přerůstají přes hlavu podobně, jako to dělají děti nám. Kayela se…celý článek

Z odpovědí dotázaných rodičů spočítali, že každý z nich pro sebe má denně přesně 32 minut, protože všechen ostatní čas jim zabírají rodičovské a pracovní povinnosti, plus péče o domácnost. Schválně, kolik by tak vyšlo nám nebo vám? 

Co všechno rodiče zvládají? I ty, kteří pracovali, strávili až 30 hodin týdně intenzivní péčí o vlastní potomky - doba spánku se do toho nepočítala. Plus šest až osm cest autem kvůli dětem, pět nákupů potravin a tak dále. 

Jedním z důsledků je třeba to, že rodiče nedostatečně spí a mizerně se stravují. za nekvalitní jídlo přitom utratí více, než kdy by si uvařili třeba jídlo na druhý den do práce - to by na to však museli mít čas a energii. 

Branky, body, kokoti: Ženy jsou chytré, až když zestárnou!

Branky, body, kokoti: Ženy jsou chytré, až když zestárnou!

Taky vás fascinuje, že když jsou některé ženy chytré, dotáhnou to až na premiérku? Nás ne. Ale najdou se mudrlanti, kteří takovou pitomost klidně řeknou…celý článek

Kluk chtěl namalovat na obličej motýla, matka řekla NE! Proč?

Kluk chtěl namalovat na obličej motýla, matka řekla NE! Proč?

Už jste někdy řekli větu "To se ale pro tebe nehodí, vždyť jsi holka"? Třeba když si dcera chtěla sednout v parku na zem? Nebo jste synovi zakázali,…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku