Kolik času pro sebe mají každý den rodiče malých dětí? Sotva půlhodinu!

Kolik času pro sebe mají každý den rodiče malých dětí? Sotva půlhodinu!
Práce, děti, domácnost ... a co volný čas?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
14. října  2018 
 06:00

Jsou výzkumy, které je lepší brát s rezervou, ale tenhle podle nás mluví pravdu. Autoři zjistili, že lidé, kteří pracují a mají malé děti, mají pro sebe vážně málo času. Přesně to vyčíslili: je to 32 minut. 

Špatně spí, špatně jedí a neodpočívají. Takoví jsou podle výzkumu, který mezi několika tisíci lidmi provedla americká společnost Munchery zabývající se rozvozem jídla, rodiče. O jeho výsledcích informoval americký web foxnews.com a my si myslíme, že autoři to trefili. 

Z odpovědí dotázaných rodičů spočítali, že každý z nich pro sebe má denně přesně 32 minut, protože všechen ostatní čas jim zabírají rodičovské a pracovní povinnosti, plus péče o domácnost. Schválně, kolik by tak vyšlo nám nebo vám? 

Co všechno rodiče zvládají? I ty, kteří pracovali, strávili až 30 hodin týdně intenzivní péčí o vlastní potomky - doba spánku se do toho nepočítala. Plus šest až osm cest autem kvůli dětem, pět nákupů potravin a tak dále. 

Jedním z důsledků je třeba to, že rodiče nedostatečně spí a mizerně se stravují. za nekvalitní jídlo přitom utratí více, než kdy by si uvařili třeba jídlo na druhý den do práce - to by na to však museli mít čas a energii. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku