Co všechno se může stát, když dáváte dětem sladkosti jako odměnu? | Supermámy

Co všechno se může stát, když dáváte dětem sladkosti jako odměnu?

Sladkosti jako odměna? Raději ne!
VIDEO: Tereza Kovářová/úvodní foto Shutterstock
Sdílej na facebooku
30. května  2016 
 06:00

Dítě upadne, pláče a vy nevíte, jak ho utěšit, takže mu dáte bonbon. Kindervajíčko za očkování. Sušenku za to, že na výletě vyleze na kopec. A dort za dobré známky. Zaděláváte mu na větší problémy, než jsou zkažené zuby a potíže s váhou. Podívejte se na naše video. 

Věděli jste, že utěšování sladkostmi škodí nejen zubům a stravovacím návykům? Nutriční terapeutka Jitka Tomešová z pražské Thomayerovy nemocnice vysvětluje, že může ovlivnit i chování dítěte, které pak bude za každou druhou věc vyžadovat nějakou odměnu nebo něco jako cenu útěchy.

Dítě má dříve lézt než sedět! Jak podpořit správný vývoj kojence

Dítě má dříve lézt než sedět! Jak podpořit správný vývoj kojence

Překvapivě mnoho lidí si myslí, že běžné půlroční dítě má sedět. A pokud to neumí samo – což většinou skutečně neumí – neváhají ho podpírat všemožnými…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Natočila srdceryvný vzkaz novorozenému synovi. Pak chlapečka dala k…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku