Dítě má dříve lézt než sedět! Jak podpořit správný vývoj kojence | Supermámy

Dítě má dříve lézt než sedět! Jak podpořit správný vývoj kojence

Jak pomoci miminku, aby se správně vyvíjelo
VIDEO: Hana Dvořáčková
Sdílej na facebooku
29. října  2017 
 06:00

Překvapivě mnoho lidí si myslí, že běžné půlroční dítě má sedět. A pokud to neumí samo – což většinou skutečně neumí – neváhají ho podpírat všemožnými polštářky či posazovat ho do židličky tak, aby se nekácelo a jakž takž sedělo. Naštěstí pro děti přibývá lidí, kteří se o to nepokoušejí. Ale málokdo má jasno v tom, jak vlastně mají jednotlivé vývojové fáze u kojence následovat.  

Dítě může chodit kolem nábytku, ale ještě nemusí umět samo si sednout z lehu, a přesto bude jeho vývoj úplně normální. Stejně je to u kojence, který se místo vzorného lezení pouze plazí a nesnaží se si stoupnout, ačkoli mu bylo už osm měsíců a jeho vrstevníci klečí a pérují na kolenou či se staví v postýlce. 

Pro správný vývoj není důležité ani tak to, aby dítě nějaký pohyb zvládlo co nejdříve, ale spíše to, aby ho dělalo dobře a aby po sobě jednotlivé fáze správně následovaly. Jak, to vám ukáže následující video. 

Jak pomoci miminku, aby se správně vyvíjelo • VIDEO: 

Chcete podpořit správný vývoj svého potomka a pomoci mu, aby se rozvíjel po pohybové stránce? Cvičit můžete i s nejmenšími dětmi, skvělou pomůckou je například míč zvaný overball, který koupíte například ve zdravotních potřebách. 

Základní cvik s overbalem pro nejmenší děti • VIDEO: 

VIDEO: Jak správně držet miminko? Vyhněte se svislé poloze

VIDEO: Jak správně držet miminko? Vyhněte se svislé poloze

Mnoho rodičů dělá chybu, že kojence od poměrně útlého věku drží ve svislé poloze. V takové pozici by však miminka měla být pouze na odříhnutí, jinak…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku