Zpěvačka Adele vzkazuje: Je v pořádku, když se jako matky někdy cítíte úplně k ničemu!

Zpěvačka a její syn Angelo
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
7. listopadu  2016 
 06:00

Jo, být mámou je někdy vyčerpávající a depresivní – a není nic špatného na tom, když si to přiznáte. Stejně jako to udělala zpěvačka Adele v rozhovoru pro prosincové vydání časopisu Vanity Fair. Jak osvěžující příběh, který by si měly přečíst všechny mámy, které o sobě pochybují!

Adele v rozhovoru velmi odvážně otevírá téma poporodní deprese, mateřství a viny. „Jednou jsem odpověděla své kamarádce, když se mě zeptala na to, jak se cítím jako máma: Já to, kurva, nenávidím! A ona se rozplakala a řekla: Já to, kurva, nenávidím taky!“ A bylo. Adele dál říká, že měla neustále strach o dítě, byla posedlá tím, aby se mu nic nestalo, a neustále pochybovala o tom, zda odvádí jako matka dobrou práci. „Cítila jsem se velmi nedostatečně. Cítila jsem se, jako bych udělala nejhorší rozhodnutí svého života,“ říká. Syna porodila v roce 2012. 

Příznaky poporodní deprese: Na kterých pět projevů si dát pozor

Příznaky poporodní deprese: Na kterých pět projevů si dát pozor

Během prvních týdnů po porodu může spousta žen pociťovat i jiné emoce než jen ty pozitivní. Poporodní splín neboli baby blues postihuje v různé míře…celý článek

Každý den od porodu prvního dítěte pak plakala, a to asi tři měsíce. „Snažili jsme se o dítě pět let, a když ten den konečně přišel, bylo všechno jinak, než jsem očekávala. Žádný blesk z nebe, necítila jsem ohromnou radost. Panebože, říkala jsem si, co se to se mnou děje?“ Adele říká, že nenáviděla rané mateřství. Nenáviděla bezesné noci. Nenáviděla sebe sama za to, že nevěděla, jestli to všechno dělá správně. Nenáviděla, když někdo říkal: „Není to úžasné?“ Ne, nebylo to úžasné! „Bylo to nejtěžší období mého života.“

Zpěvačka se přiznala, že své mateřství nenáviděla • VIDEO: 

Pokud jste novopečené matky a prožíváte něco podobného, vítejte do reality. Nejste v tom samy! Věřte, že neexistuje absolutně dokonalá a milující matka. Je v pořádku, že se tak cítíte, a vůbec to neznamená, že své děti nemilujete. „Miluji svého syna víc než cokoli jiného, ale když přijde na věc, když mám minutu, dvě, pomyslím si: kéž bych tak mohla dělat, do prdele, co chci! A cítím se tak každý den,“ říká Adele.

Jak často slyšíte ostatní matky, jak si toto připouštějí? Je to jako něco zakázaného, nemravného, co by nemělo být nikdy vysloveno. Ale proč? Kolikrát jsme se všechny cítily tímto způsobem? Ne, není na tom nic špatného, dámy. Je to úplně normální. A jak se cítíte vy? Máte někdy podobné pocity jako Adele? 

 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku