Tohle sedí! Mateřství přesně tak, jak vypadá doopravdy

V těhotenství je vám najednou všechno malé nebo to alespoň vůbec nesedí.
Foto: Nathaliejomard.com
Sdílej na facebooku
20. října  2017 
 10:00

Pilot stíhačky? Manažer velké firmy, krotitel dravé zvěře nebo snad prezident? To jsou možná náročné profese, ale rodiče malých dětí to možná budou vidět jinak. Protože – samozřejmě s trochou nadsázky – ta honička kolem potomků je svým nasazením a oběťmi přinejmenším srovnatelná. Francouzská výtvarnice Nathalie Jomard to svými obrázky řekla i za nás.

Kdo to zažil, nejspíš to potvrdí. Začíná to už těhotenstvím, kdy se ženě mění tělo, aniž by se to dalo nějak zásadně ovlivnit – například prsa si rostou do rozměrů, které nikdo nečekal, zatímco břicho začínají pokrývat strie. Nemluvě o tom, že i pouhé zavázání si bot je dřina. Pokud se vůbec povede. 

A to je teprve začátek. Jakmile přijde porod, je jasné, kdo je tu pánem a kdo rozhoduje o tom, co budete následující dny, týdny, měsíce, ba roky dělat. Přesně tak, jak to ukazuje GALERIE obrázků Nathalie Jomard. Souhlasíme snad se všemi. A vy? 

Dokud člověk nemá děti, těžko si představí, jaký nepořádek dovede udělat roční dítě či jaký jekot dokáže vydávat dvouletá holčička. Nemluvě o tom, kolik bojů o oblečení, jídlo, spánek či chvilku klidu rodiče čeká. S trochou humoru se to rozhodně dá zvládat lépe. 

Podívejte se na video – takhle vypadá život s batolaty!

Proč se s malým dítětem vážně nedá nic stihnout • VIDEO: 

Malá máma

Chcete víc vtipných obrázků? Sáhněte po knize Malá máma, jehož autorkou je česká grafička Lenka Sadvarová. Matka čtyřletého kluka se pomocí vtipných komiksů vyrovnávala s poněkud náročnou péčí o kojence či batole a naštěstí pro své fanoušky v tom Malá máma na webu pokračuje i nadále. 

Teď jich více než stovka najednou vyšla knižně v nakladatelství Ikar. Garantujeme vám, že podobně postižené – tedy rodiče malých dětí – pobaví. Můžete ji jako dárek podstrčit i těm, kdo dítě teprve čekají, snad je pravda o rodičovství moc nevystraší. 

Co vás čeká po porodu? Pozor, tohle je skutečná (a krvavá) realita

Co vás čeká po porodu? Pozor, tohle je skutečná (a krvavá) realita

V porodnici ztratíte veškeré zábrany a někdy i důstojnost, bez legrace. Sama jsem jen s jistou nadsázkou nazývala pobyt na oddělení šestinedělí porodnickým…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku