Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Některé věci nejdou odkládat donekonečna, protože najednou na ně děti budou velké
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
19. října  2017 
 10:00

Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme se podívat na tu pevnost, půjdeme do divadla...  Říkáte občas tyhle a jim podobné věty? Dá se to pochopit,  ale bacha na to, aby vás to jednou nemrzelo. Ne že by se snad stalo něco tragického. Ale kvůli tomu, že děti vyrostou a na některé věci už bude pozdě. 

Když byl můj druhý syn malý, toužil po tom, aby měl pokojíček připomínající loď. Nejlépe pirátskou. A když ne celý pokojíček, tak alespoň postel, aby vypadala jako pirátský škuner. To jsem mu slíbila. Ale nakonec jsem to neudělala, protože jsem přeměnu odkládala, až se z toho stala vzpomínka na dobu, kdy byl syn malý a chtěl tuhle postel. Ale ta doba byla pryč a já jsem to prošvihla. Dodneška mě to mrzí, protože dohnat už se to nedá. 

Počmáraný brácha? Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Počmáraný brácha? Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Chcete, aby vaše děti byly občas zticha a abyste o nich aspoň chvíli nevěděli? Raději si to nepřejte zase tak moc, pokud jsou zrovna v tom věku, kdy…celý článek

Možná máte také nějakou podobnou zkušenost. Ale možná máte šanci ještě pirátskou nebo princeznovskou postel stihnout, stejně jako spoustu jiných věcí, které nejsou tak náročné, a přitom jsou neméně důležité. Které to jsou? Podívejte se na naše fotky. 

GALERIE: Podívejte se, co všechno byste měli stihnout,
než vám děti vyrostou

Jako matka jsem vetšinou docela nad věcí, neřeším každou maličkost a beru věci tak, jak přicházejí. Ale rychlost, s jakou děti rostou, a odrůstají tak různým typům společných zážitků, mě stejně vždycky znovu dokáže rozhodit. 

Patří sem třeba to, že jim čtete před spaním, stavíte si s nimi se stavebnicí, hrajete společenské hry – nebojte, taky se mi často vůbec nechce – dále dlouhé víkendové snídaně nebo výlety na místa, která chtějí  děti vidět.

A pak také spousta dalších věcí, které se přece jen nedají stihnout všechny, protože už hodně záleží na vašem životním stylu, ale rozhodně taky stojí za zvážení – třeba to, že s dětmi přespíte v lese, sjedete řeku na lodi nebo půjdete společně fandit na fotbal. 

30 důvodů, proč matky pijí víno! Kdo zažil, porozumí

30 důvodů, proč matky pijí víno! Kdo zažil, porozumí

Nemusíte s námi souhlasit, ale my v redakci si myslíme, že bez dobrého vína by bylo rodičovství mnohem těžší. A přiznáváme, že se na něj někdy těšíme…celý článek

5 chyb, které nechte dělat svoje dospívající děti. Pomůže jim to!

5 chyb, které nechte dělat svoje dospívající děti. Pomůže jim to!

Rodiče většinou chtějí pro své děti to nejlepší. Logicky – takže se jim snaží v životě všelijak pomáhat. Bohužel pokud to přeženou, paradoxně svým…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku