Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet | Supermámy

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Některé věci nejdou odkládat donekonečna, protože najednou na ně děti budou velké
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
19. října  2017 
 10:00

Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme se podívat na tu pevnost, půjdeme do divadla...  Říkáte občas tyhle a jim podobné věty? Dá se to pochopit,  ale bacha na to, aby vás to jednou nemrzelo. Ne že by se snad stalo něco tragického. Ale kvůli tomu, že děti vyrostou a na některé věci už bude pozdě. 

Když byl můj druhý syn malý, toužil po tom, aby měl pokojíček připomínající loď. Nejlépe pirátskou. A když ne celý pokojíček, tak alespoň postel, aby vypadala jako pirátský škuner. To jsem mu slíbila. Ale nakonec jsem to neudělala, protože jsem přeměnu odkládala, až se z toho stala vzpomínka na dobu, kdy byl syn malý a chtěl tuhle postel. Ale ta doba byla pryč a já jsem to prošvihla. Dodneška mě to mrzí, protože dohnat už se to nedá. 

Realita mateřství: Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Realita mateřství: Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Chcete, aby vaše děti byly občas zticha a abyste o nich aspoň chvíli nevěděli? Raději si to nepřejte zase tak moc, pokud jsou zrovna v tom věku, kdy…celý článek

Možná máte také nějakou podobnou zkušenost. Ale možná máte šanci ještě pirátskou nebo princeznovskou postel stihnout, stejně jako spoustu jiných věcí, které nejsou tak náročné, a přitom jsou neméně důležité. Které to jsou? Podívejte se na naše fotky. 

GALERIE: Podívejte se, co všechno byste měli stihnout,
než vám děti vyrostou

Jako matka jsem vetšinou docela nad věcí, neřeším každou maličkost a beru věci tak, jak přicházejí. Ale rychlost, s jakou děti rostou, a odrůstají tak různým typům společných zážitků, mě stejně vždycky znovu dokáže rozhodit. 

Patří sem třeba to, že jim čtete před spaním, stavíte si s nimi se stavebnicí, hrajete společenské hry – nebojte, taky se mi často vůbec nechce – dále dlouhé víkendové snídaně nebo výlety na místa, která chtějí  děti vidět.

A pak také spousta dalších věcí, které se přece jen nedají stihnout všechny, protože už hodně záleží na vašem životním stylu, ale rozhodně taky stojí za zvážení – třeba to, že s dětmi přespíte v lese, sjedete řeku na lodi nebo půjdete společně fandit na fotbal. 

30 důvodů, proč matky pijí víno! Kdo zažil, porozumí

30 důvodů, proč matky pijí víno! Kdo zažil, porozumí

Nemusíte s námi souhlasit, ale my v redakci si myslíme, že bez dobrého vína by bylo rodičovství mnohem těžší. A přiznáváme, že se na něj někdy těšíme…celý článek

5 chyb, které nechte dělat dospívající děti. Proč? Pomůže jim to!

5 chyb, které nechte dělat dospívající děti. Proč? Pomůže jim to!

Rodiče většinou chtějí pro své děti to nejlepší. Logicky – takže se jim snaží v životě všelijak pomáhat. Bohužel pokud to přeženou, paradoxně svým…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Vozíte děti v autě v zimní bundě? Je to smrtelně nebezpečné, už to …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku