Nejhorší dárky pro novopečenou matku. Proč jsou jí k ničemu?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
16. února  2018 
 06:00

Když jsem si přinesla z porodnice svého prvního syna, čekaly mě doma haldy dárků od příbuzných, kamarádek, kolegů… Musím přiznat, že jsem ale čekala něco jiného než dárkový poukaz do restaurace s platností dva měsíce či oblečení pro syna ve velikosti školáka. Ne že bych byla nevděčná, uznejte ale sami – co skutečně potřebuje máma, která se právě vrátila z porodnice? A jaké dárky ocení?

Poukaz do restaurace nebo na masáž

Jistě, je to super, že někdo myslí taky na vás, nejen na dítě, které jste přinesla domů. Jenže většinou jste tak unavená, rozbolavělá a celá pomačkaná, že vyrazit si dva týdny po návratu domů do luxusního podniku a tvářit se tam, že jste v pohodě a naprosto fit, je naprostá blbost. Masáž by snad byla fajn, ale rozhodně ne dřív, než skončí šestinedělí. Ledaže by dorazil masér až domů a umasíroval by vás k spánku. Z osobní zkušenosti říkám: raději přineste na návštěvu hrnec s nějakým dobrým jídlem.

Spousta květin

I květiny jsou nádherné, zvláště pokud je jaro. Jenže pokud vám přinese každý, kdo k vám přijde, kytici růží, karafiátů, tulipánů a kdo ví čeho ještě, kam je asi tak dáte? Schválně – kolik váz doma máte? Já tři, možná čtyři, víc ne. Novopečená matka nepotřebuje haldy kytek, dělá všechno, co je v jejích silách, aby udržela dítě naživu (a sama sebe) – ještě aby pečovala o kytky! Prosím, ne.

Jak poznat, jestli z něj bude dobrý táta? Zaměřte se na tohle!

Jak poznat, jestli z něj bude dobrý táta? Zaměřte se na tohle!

Plánujete rodinu a přemýšlíte, zda je váš partner dost zralý na to, stát se otcem? Samozřejmě ho milujete a sníte o šťastné společné budoucnosti a…celý článek

Lahve s vínem a šampaňským

No ano, však ony se nezkazí, když je dáte do chladu. Ale popravdě – v prvních týdnech a měsících, zvláště pokud se chystáte kojit, alkohol potřebovat nebudete. Ten si nechte až na dobu, kdy dítě povyroste a vy budete totálně vyřízená a budete potřebovat vzpruhu. Teď jste přišla z porodnice, kojíte a žádné víno ani whisky nepotřebujete.

Dárková karta na oblečení

Vzpomínám, když mi kamarádka (netěhotná a bezdětná) přinesla po třetím porodu jako dárek nabitou kartu na dva tisíce korun do mého oblíbeného obchodu s oblečením. Na oko jsem se tvářila nadšeně, po jejím odchodu jsem zoufale plakala a dívala se na své tělo, které mělo dvacet kilo navíc. Ta karta mi akorát připomněla, že v nejbližším roce, možná dvou, si nic na sebe nekoupím.

Tyhle chyby dělají rodiče novorozenců! Jak se jim vyhnout?

Tyhle chyby dělají rodiče novorozenců! Jak se jim vyhnout?

Máte-li první dítě, které jste si právě přinesli domů, pak z toho můžete být tak trochu nervózní. Je to první dítě, první strach a nervozita z toho,…celý článek

Šperky

Po třetím porodu jsem obdržela celkem čtyři různé šperky – stříbrné i zlaté. A jen jeden z nich nosím dodnes. Řetízek od manžela se čtyřmi drahokamy, které symbolizují všechny mé důležité muže v rodině. Ovšem ty další šperky... Vůbec nechápu, koho napadlo mi koupit dlouhý řetěz na krk s přívěskem ve tvaru delfína, když jsem nikdy nic takového nenosila (nehledě na můj bujný dekolt), či koho napadlo mi koupit náušnice dlouhé jako nádraží (v životě bych si je do ucha nedala). Ne, šperky prosím nekupujte, pokud vás o to výslovně matka nepožádá.

Plenky a ubrousky

Ano, tak tohle naopak novopečené matce přinést musíte! Ubrousků na prdelku ani jednorázových plenek není nikdy dost. Myslete ale na to, dárcové, že je lepší zavolat a zeptat se, jakou velikost koupit, protože se můžete klidně splést nebo mylně předpokládat, že „malých“ velikostí má doma dost. A přitom právě ty jí scházejí (protože všichni nosí raději ty větší, že).

Kojenecké potřeby a léky

Není to možná dvakrát originální, ale zato praktické. Jako novopečená matka budete v jednom kole – a nikdy nevíte, co může přijít. I pitomá rýmička může zkomplikovat život všem. Takže, kojenecké kapičky do nosu, sirup na horečku – samozřejmě vše po konzultaci s lékárníkem.

Žena masturbovala při porodu a vyzývá ženy: Zkuste to také!

Žena masturbovala při porodu a vyzývá ženy: Zkuste to také!

Orgasmický porod? Spousta žen si takový přeje zažít, a některé ho dokonce skutečně prožijí. Jako Angela Gallo, dula a fotografka. Svůj druhý porod…celý článek

Potraviny plné vitaminů

Pamatuji se, jak velkou chuť jsem měla v šestinedělí na něco dobrého, ale chodit po obchodech se mi nechtělo. Když mi pak kamarádka přinesla koš plný zdravých potravin včetně mého oblíbeného ovoce, málem jsem ji ulíbala k smrti. Perfektní dárek, kterým rozhodně neurazíte. No a když je uvnitř koše navíc ještě čokoláda, není už vůbec co řešit.

Úklidový servis

Já osobně bych s tím asi měla problém – sledovat, jak se mi někdo cizí motá po bytě. Ale někomu jinému to možná nevadí. Znáte-li dobře maminku, pak víte, jestli by to byl fajn dárek, nebo ne. Každopádně v šestinedělí bude unavená neskutečně, stejně tak tatínek, takže předplacení úklidového servisu by se mohlo hodit.


Jaké je být mámou doopravdy? Ilustrátorka zachycuje realitu mateřství:

Jaké je být mámou doopravdy? Ilustrátorka zachycuje realitu mateřství • VIDEO: 

 

 

 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku