Naučte svou dceru, aby měla ráda své tělo. Jak?

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
14. února  2018 
 06:00

Máte-li dceru, pak dobře víte, jaké to je stát se matkou mladé ženy. Z malé holčičky se stává žena, jejíž svět už není tak jednoduchý, ale mnohem komplikovanější. A nejde jen o to, jakou rtěnku si nanese na své patnáctileté rty nebo jaké oblečení si vybere, ale taky o to, jací chlapci se jí líbí. Nejprve byste s ní ale měla jako matka mluvit o tom, jak  milovat své tělo. Jak na to?

Nezapomeňte, že jste si tím taky prošla

Vzpomínám, že když mi bylo patnáct, měla jsem panickou hrůzu z toho, podívat se do zrcadla. Byla jsem vyhublá, žádná prsa, na obličeji akné a na nose příšerné brýle. Připadala jsem si ošklivá a pomyšlení na to, že by mě snad nějaký princ mohl políbit – pohádka! Mé vlastní myšlenky o mém těle byly všelijaké. Kladla jsem si otázky: Miluji své tělo? Sluší mi ten svetr? Můžu odejít do školy bez řasenky?

Tlaky okolí byly silné, a dnes jsou ještě silnější. Své dceři musíte dát poctivé a pevné rady, vaše slova musí být plná porozumění, nikoli tlaku a zmatku, který v sobě vaše teenagerka má. Mně osobně tenkrát pomohla má máma taky. Mluvila se mnou a říkala mi, že jsem dokonalá taková, jaká jsem. Moc mi to pomohlo.

Méně pochval, více spánku a žádné lhaní. To je správná výchova!

Méně pochval, více spánku a žádné lhaní. To je správná výchova!

Rodičovských příruček existuje velké množství. Jedna však všechny rady pěkně shrnuje. Jmenuje se Nurture Shock a bohužel nevyšla v českém překladu.…celý článek

Nemluvte o „krásných dívkách“

Má kamarádka má dvě dcery, které v pubertálním věku neustále mluvily o těch „hezkých holkách“ ve třídě, o tom, jak mají lepší známky díky tomu, jak vypadají, mají více přátel a kluci po nich šílí. Jejich vzhled jim otevíral cesty, a dcery mé kamarádky tak získaly pocit, že tak je to správně. Ona jim ale pokaždé trpělivě vysvětlovala, že pokud mají ty „hezké holky“ dobré známky, pak kvůli tomu, že se učily, ne kvůli tomu, jak vypadají.

A pokud nosí krátké sukně a přehnaně se zajímají o to, jak vypadají, pak se někteří lidé budou zajímat jen o jejich vzhled, nikoli o to, jaké jsou uvnitř. Každý je jiný a je to v pořádku, proč by se tedy vaše dcera měla podobat těm ostatním? Neexistuje definice toho, co je hezké a krásné. Být odlišný je to, co dělá život zábavou, a je to taky to, co dělá lidi zajímavými.

10 věcí, které musíte naučit školáka, aby z něj vyrostl slušný člověk

10 věcí, které musíte naučit školáka, aby z něj vyrostl slušný člověk

Všichni si přejeme, aby z našich dětí vyrostly laskavé, upřímné, sympatické a sebevědomé osobnosti. Jenže tyhle ctnosti se neobjeví jen tak samy od…celý článek

Učte je, aby byly ke svému tělu laskavé

Tělo může dělat spousty úžasných věcí, pokud je zdravé a cítí se dobře. Není důležité, zda zapadá do nějakých tabulek nebo mediálních představ. Učte své dcery, aby se svým tělem zacházely správně, aby mu dávaly potřebnou výživu, vitaminy a minerály, aby skvěle fungovalo. Minimum stresu, hodně relaxování. Láska k tělu zahrnuje i činnosti, které budou vaše dcery těšit, bez ohledu na váhu nebo tvar postavy. A ještě něco. Je fajn naučit se opakovat si každý den „mám se ráda“ nebo říkat sama sobě „mám tě ráda“, oslovovat se vlastním jménem a skutečně to procítit.

Máte dceru? Tohle je dobré vědět, když máte holčičku! Podívejte se na VIDEO:

10 věcí, které je dobré vědět, když máte holčičku • VIDEO: 

 

 

 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku