Znáte těchto devět způsobů, jak využít mateřské mléko? Budete šokovaní!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  24. června  2018 
   06:00

  Mateřské mléko je ideální tekutina pro kojence, ale věděli jste, že s mateřským mlékem se dá dělat i spousta dalších věcí? Možná budete hodně překvapení! Netvrdíme, že to máte sami vyzkoušet, ale fakt je, že někteří lidé tak – vcelku běžně – činí. 

 • Zmírňuje bolest v uchu

  Podle odborníků z lékařského střediska Marylandské univerzity mívají děti ve věku od 6 do 18 měsíců velmi často potíže s ušními záněty. Vědci zjistili, že dvě až tři kapky mateřského mléka, které aplikujete do zvukovodu, mohou pomoci v prevenci před ušními infekcemi a zabrání tomu, aby se zánět ucha rozjel. 

 • Na odlíčení make-upu

  Pokud jste se nedávno stala matkou a máte nadbytek mateřského mléka, můžete ho použít i na odlíčení vašeho obličeje. Máte-li tedy vůbec čas se líčit. Pleť však mléko vyčistí naprosto dokonale!

  Takhle lžou rodiče svým dětem každý den! Děláte to taky?

  Takhle lžou rodiče svým dětem každý den! Děláte to taky?

  Jestli tvrdíte, že jste svým potomkům nikdy nezalhali, tak lžete. Protože následující „bílé“ lži vypouštíme ze svých úst neustále. Budiž omluvou, že…celý článek

 • Odstranění bradavic

  Žádné chemické přípravky ani vypalování laserem, na bradavici nanášejte několikrát denně mateřské mléko. Postupujte tak dlouho, dokud bradavice neodpadne. Možná to bude náhoda, ale co když za to budete moci vděčit mateřskému mléku? 

 • Lék na zánět spojivek

  Stačí pár kapek mateřského mléka do oka a velmi rychle se zbavíte zánětu spojivek. Funguje pouze v případě, že jde o virovou infekci.

 • K léčbě nachlazení

  Mateřské mléko pomáhá zmírnit bolest hlavy, otok nosní sliznice a urychluje zotavení. Také prý dokáže zmírnit bolest mandlí.

 • Akné

  Akné

  Pokud trpíte akné v obličeji, zkuste mateřské mléko. Vědci z University of California zjistili, že mléko obsahuje kyselinu laurovou, která dokáže výborně léčit akné. Jak na to? Vyčistěte obličej jako obvykle, navlhčete ho a pak na něj naneste mateřské mléko, a to na postižená místa.

 • Na čištění kontaktních čoček

  Kontaktní čočky

  Došel vám roztok, do něhož na noc ukládáte kontaktní čočky? Nevadí, klidně je ponořte do mateřského mléka.

 • Na štípance

  Ubraňte se komárům, ať vám neničí léto.

  Došla vám mastička, kterou zmírňujete poštípaná místa na těle? Aplikujte mateřské mléko, skvěle zabírá na štípance od hmyzu nebo vyrážku.

 • Na vaření

  Živiny v mateřském mléce působí proti rakovině, tak proč ho nepoužít v kuchyni místo kravského mléka? Můžete si ho taky přidat do vaší ranní kávy nebo cereálií. Otázka zní – není to škoda?

  Tahle matka má tolik mateřského mléka, že ho může nejen prodávat, ale klidně využít i dle výše uvedených doporučení:

  Má plné mrazáky mateřského mléka! Denně ho vyprodukuje přes šest litrů

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku