5 rad, které se osvědčily švédským rodičům. Žádné rozdíly mezi kluky a holkami!

5 rad, které se osvědčily švédským rodičům
VIDEO: FB/World Economic Forum
Sdílej na facebooku
1. července  2018 
 06:00

Co by se vaše země mohla přiučit od Švédska? Ptá se na konci tohle video shrnující pět bodů na téma, proč se Švédsku daří dobře. Nemusíte s nimi souhlasit – třeba kvůli tomu, že nemáte rádi školky – ale za zamyšlení to možná stojí. Nám se ty rady celkem líbí. 

Čemu vděčí skandinávské země, jako je třeba Švédsko, za to, že ženy tam nejsou, například co se platů týče, brány ve srovnání s muži na hůl? Začíná to už někde v dětství. A pěkně to podle nás shrnuje tohle video Světového ekonomického fóra. Schválně se podívejte. 

Věří nejen školkám, ale také třeba tomu, že otcové by s dětmi měli trávit stejně času jako matky – a nezdá se, že by kvůli tomu někdo trpěl, naopak. Ani my tak úplně nesouhlasíme s úplně bezpohlavní výchovou, ale myšlenka, že by se mezi dívkami a kluky v zásadě neměly dělat rozdíly, se nám líbí. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku