Dobrý spánek, lepší rodič! Platí to zejména v pubertě! | Supermámy

Dobrý spánek, lepší rodič! Platí to zejména v pubertě!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
2. července  2018 
 06:00

Spíte špatně, probouzíte se často nebo je váš spánek nekvalitní? Pak jste podle nové studie mnohem laxnější a více tolerantnější rodič. Což může mít neblahé důsledky zejména při výchově pubertálních dětí.

Vědci z Univerzity v Illinois zkoumali vztah mezi spánkem matky a tolerantním rodičovstvím u dospívajících dětí. Jejich závěry vlastně nejsou ani takovým překvapením – matky, které nedostatečně spí (což tedy téměř všechny, že?), mají větší tendenci být tolerantní ke svým dospívajícím potomkům. Bývají taky více laxní a jejich výchova není konzistentní.

Tyhle projevy chování u dětí neignorujte! Které to jsou?

Tyhle projevy chování u dětí neignorujte! Které to jsou?

Někdy je nutné, aby děti věděly, že některé věci se prostě nedělají. A je třeba vědět, že když je budou rodiče tolerovat, rozhodně to do budoucna nic…celý článek

Nekvalitní spánek má tedy vliv nejen na zdraví, ale taky na to, jací budeme rodiče! Vědci už ale nezkoumali, jak z toho ven. Nejhůř na tom jsou prý matky ze sociálně znevýhodněných rodin nebo samoživitelky. „Krátké a přerušované spánkové vzorce jsou u rodičů běžné, zejména u rodičů malých dětí, a můžou ovlivnit jejich duševní a fyzické zdraví a každodenní fungování,“ vysvětluje Kelly M. Tu. Nedostatek spánku vede k přehnané toleranci, a to může zvýšit riziko problematického chování u dospívajících.

Je to jasné. Matky, které hůře spí, jsou podrážděnější a unavenější, takže jsou méně důsledné ve výchově a více povolí. Výsledky studie zjistily, že matky, které spaly déle nebo které snáze usínaly, měly adolescenty, kteří neměli tolik výchovných problémů. Jak to ale udělat, abychom spaly výborně a byly v budoucnu ve výchově "tak akorát"?

 

Proč věta  Nezlob!  nikdy nemůže zabrat? Podívejte se na VIDEO:

Tohle na ně platí: Proč věta "Nezlob!" nikdy nezabere? • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku