O kolik spánku jste jako rodiče přišli? Tahle kalkulačka vám to prozradí!

O kolik spánku jste jako rodiče přišli? Tahle kalkulačka vám to prozradí!
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
15. dubna  2018 
 06:00

Coby rodiče malých dětí nepotřebujete žádné potvrzení o tom, kolik jste toho za tu dobu, co o ně pečujete, naspali (nebo spíše nenaspali). Krmení, přebalování, krmení a zase přebalování, jen stěží se pořádně vyspíte! Podívejte se na tenhle zábavný kalkulátor rodičovského spánku, který vytvořila britská firma Hillarys. Je sice v angličtině, ale zvládnete ho i vy bez českého překladu!

Stačí se na kalkulátor podívat a rázem jste ještě unavenější. Já si ho udělala a podle něj jsem kvůli svým třem dětem přišla o 10 tisíc hodin spánku, což je 14 měsíců! To je celkem dost, ne? Zkuste si ho udělat i vy. Je to zábavné – a tak trochu deprimující. Tak to ale je. S dětmi se prostě moc nevyspíte, a pokud někdo říká, že ano, tak má doma zřejmě anděla.

3612494:gallery:true:true

Kalkulačka Lost Sleep Calculator je opravdu velmi snadná. Stačí, když zadáte počet dětí, pak Age of Child – myší se proklikáte na konkrétní číslovku (rok a měsíce). Máte-li více dětí, přidáte je do seznamu Add Another Child (+). Pak už jen kliknete na Calculate My Lost Sleep a máte jasno. Vzorec vám pak „vyplivne“, o kolik spánku jste přišla od doby, kdy se vám narodilo první dítě. Chcete-li se dozvědět víc, můžete ještě přidat kalkulaci přesného počtu vyměněných plen, pohádek, které jste svým dětem navyprávěla, nebo toho, kolik ukolébavek jste zazpívala.

Pokud vám tahle data nestačí, Hillarys do zábavného kalkulátoru zahrnula veselé statistiky o tom, co rodiče všechno udělali, když byli unavení z nedostatku spánku. Podle jejich výzkumu jeden ze čtyř rodičů nechtěně založil telefon do mrazáku a dalších 20 procent si přidalo do své kávy mateřské mléko. Nezáleží na tom, kolik dětí máte, tyhle údaje ukazují, že rodičovství je pro každého z nás někdy utrpení. Kolik spánku jste „ztratili“ vy?

 

 Jak to vypadá, když se pokouší uspat malé dítě otec? Podívejte se na VIDEO:

Video se připravuje ...
Otec se snaží uspat batole. A moc se mu to nedaří • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy