5 znaků, podle kterých poznáte, že žijete ve šťastné rodině! Děláte to taky tak?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  23. července  2018 
   06:00

  Mít peníze, velký byt a jezdit pravidelně na dovolenou je hezké, ale není to měřítko, podle kterého poznáte, že je vaše rodina opravdu spokojená a šťastná. Podle čeho poznáte, že jste zdravě šťastní? Musí u vás fungovat tohle!

 • Upřednostňujete kvalitu před kvantitou

  Autor: iStock

   

  Čas je největším nepřítelem rodin tohoto tisíciletí. Klíčem šťastné rodiny je upřednostnit kvalitu před kvantitou. Šťastné rodiny spolu nemusí být non stop, ale čas, který spolu tráví, je uspokojuje, a především podporuje jejich soudržnost.

   

  Co si o nás skutečně myslí osmileté děti? Přečtěte si pravdu

  Co si o nás skutečně myslí osmileté děti? Přečtěte si pravdu

  Osmiletí školáci jsou vlastně ještě dost malí, ne? Jenže oni si to nemyslí. My bychom jim ještě kupovali hračky, oni touží spíše po mobilech a tabletech.…celý článek

 • Výčitky nejsou v běžném řádu

  Autor: iStock

  Nejasná definice hranic fungování rodiny nebo nadměrná benevolentnost v rodině vedou často k typické rodinné nemoci: výčitkám. A výčitky jsou negativní reakce, která rozhodně nedělá rodinu šťastnou. Výčitky mezi partnery, rodiči a dětmi mohou způsobit velkou škodu. Musíte se naučit nepoužívat výčitky jako součást obrany!

 • Máte nastavené hranice a limity

  Autor: iStock

   

  Hranice jsou ve šťastných rodinách naprosto nezbytné! Nedostatek limitů je jedním z nejběžnějších problémů a bohužel má taky nejhorší důsledky. Nastavení limitů pomáhá lépe zvládat problémy a přijímat přijatelná řešení.

   

  Jak mluvit s dítětem, aby začalo mluvit dřív? Používejte baby talk!

  Jak mluvit s dítětem, aby začalo mluvit dřív? Používejte baby talk!

  Jdeme pápá, udělej pápá, budeš mít bebí, uděláme ham, pohlaď čiči – mluvíte takhle se svými dětmi a někdo vám řekl, že to není dobře? Ačkoli si to…celý článek

 • Používáte asertivní komunikaci

  Autor: iStock

   

  Rodina musí mluvit jasně. Díky empatii a porozumění je nutné pracovat na téhle dovednosti, která spočívá v jakémsi obecně předpokládaném požadavku, aby všichni členové vyjadřovali své názory a pocity jasným a přímým způsobem – ať příjemným nebo méně příjemným. Nejde o to, umět říct ne, ale o to, jestli a jak umíme požádat o pomoc nebo vyjádřit své pocity. Maskování reality může přinést velké problémy do budoucna, pokud nebude rodina mluvit asertivně.

 • Emocionálně se podporujete

  Autor: iStock

   

  Emocionální podpora je nezbytná pro rozvoj sebeúcty, důvěry a taky autonomie. Rodina musí vědět, jak ocenit kladné vlastnosti všech svých členů a jak akceptovat ty horší stránky. Ve šťastné rodině taky všichni vědí, co ostatním dělá dobře.

   

  7 věcí, kterými děti vytáčejí své rodiče úplně nejvíc

  7 věcí, kterými děti vytáčejí své rodiče úplně nejvíc

  U každého rodiče budou určitě první místa této pomyslné hitparády obsazena jinak. A také se budou měnit s měnícím se věkem potomka. Následující sedmička…celý článek

  Lži, které vaše dítě potřebuje slyšet! Tyhle jim říkejte klidně každý den

  Lži, které vaše dítě potřebuje slyšet! Tyhle jim říkejte klidně každý den

  Že se nemá lhát? Nikdy? Za žádných okolností? No jistě, ale někdy to tak docela neplatí. Některé lži jsou povolené. Aspoň podle názoru odborníků i…celý článek

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku