5 znaků, podle kterých poznáte, že žijete ve šťastné rodině! Děláte to taky tak?

 • 5 znaků, podle kterých poznáte, že žijete ve šťastné rodině! Děláte to taky tak?
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  23. července  2018 
   06:00

  Mít peníze, velký byt a jezdit pravidelně na dovolenou je hezké, ale není to měřítko, podle kterého poznáte, že je vaše rodina opravdu spokojená a šťastná. Podle čeho poznáte, že jste zdravě šťastní? Musí u vás fungovat tohle!

 • Upřednostňujete kvalitu před kvantitou

  Autor: iStock

   

  Čas je největším nepřítelem rodin tohoto tisíciletí. Klíčem šťastné rodiny je upřednostnit kvalitu před kvantitou. Šťastné rodiny spolu nemusí být non stop, ale čas, který spolu tráví, je uspokojuje, a především podporuje jejich soudržnost.

   

 • Výčitky nejsou v běžném řádu

  Autor: iStock

  Nejasná definice hranic fungování rodiny nebo nadměrná benevolentnost v rodině vedou často k typické rodinné nemoci: výčitkám. A výčitky jsou negativní reakce, která rozhodně nedělá rodinu šťastnou. Výčitky mezi partnery, rodiči a dětmi mohou způsobit velkou škodu. Musíte se naučit nepoužívat výčitky jako součást obrany!

 • Máte nastavené hranice a limity

  Autor: iStock

   

  Hranice jsou ve šťastných rodinách naprosto nezbytné! Nedostatek limitů je jedním z nejběžnějších problémů a bohužel má taky nejhorší důsledky. Nastavení limitů pomáhá lépe zvládat problémy a přijímat přijatelná řešení.

   

 • Používáte asertivní komunikaci

  Autor: iStock

   

  Rodina musí mluvit jasně. Díky empatii a porozumění je nutné pracovat na téhle dovednosti, která spočívá v jakémsi obecně předpokládaném požadavku, aby všichni členové vyjadřovali své názory a pocity jasným a přímým způsobem – ať příjemným nebo méně příjemným. Nejde o to, umět říct ne, ale o to, jestli a jak umíme požádat o pomoc nebo vyjádřit své pocity. Maskování reality může přinést velké problémy do budoucna, pokud nebude rodina mluvit asertivně.

 • Emocionálně se podporujete

  Autor: iStock

   

  Emocionální podpora je nezbytná pro rozvoj sebeúcty, důvěry a taky autonomie. Rodina musí vědět, jak ocenit kladné vlastnosti všech svých členů a jak akceptovat ty horší stránky. Ve šťastné rodině taky všichni vědí, co ostatním dělá dobře.

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku