Aby přežila mateřskou, kreslí. Nejlepší a nejhorší momenty!

První vs. druhé dítě
Foto: Archiv
Sdílej na facebooku
24. listopadu  2018 
 06:00

Paula Kuka je výtvarnice z australského Perthu. Kreslí originální a vtipné obrázky, momentálně na téma mateřství. A my ji za to milujeme! Protože je upřímná a ukazuje nejen radost, ale i frustraci. 

Máte děti? Pak budete těmhle ilustracím rozumět! Výtvarnice Paula říká, že se rozhodla kreslit, aby ani během doby, kterou tráví s malými dětmi, nepřišla o svou kreativitu. Ale zjistila, že jí to pomáhá i v tom, aby se prostě nezbláznila. 

Chápeme ji! Stejně jako každý, kdo se kdy těšil, až děti večer konečně usnou, aby měl klid a mohl si prohlížet jejich fotky nebo čichat k jejich oblečení. Jako každá matka, která dříve nebo později zjistí, že nejpraktičtější ze všeho oblečení nejsou džíny, ale legíny. A jako každý rodič, který má často pocit, že soužití s dětmi má jen dvě polohy: buď vám neustále lezou po hlavě, nebo se rvou. 

Do kreslení se Paula pustila hlavně v době, kdy byla doma s mladším ze dvou dětí. Kreslí i proto, že je to skvělý způsob, jak zachytit své myšlenky nebo věci, které děti prováděly a řekly. A teď s potěšením sleduje reakce ostatních matek z celého světa, které potvrzují, že jsou na tom úplně stejně. 

"Doufám, že to ostatní rodiče pobaví a že pochopí, že v tom nejsou sami," dodává Paula.  

Šestiletá holčička vypráví o tom, jak je těžké být matkou:

Šestiletá holčička vypráví o tom, jak je těžké být matkou • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku