Slavné hvězdy, které nikdy nechtěly děti! Proč? Tohle jsou matky generace NoMo

Jennifer Aniston: Několikrát musela dementovat své údajné těhotenství. "Ne, nejsem těhotná. Jsem zdrcená tou kontrolou svého těla. Jsem kompletní s partnerem, bez něj, s dítětem nebo bez něj."
Foto: Profimedia
Sdílej na facebooku
4. června  2019 
 06:00

Spousta žen se cítí naštvaně, když jim někdo předhazuje, že mateřství je povinnost. Generace NoMo – No Mother – opakuje ale pořád dokola, že mateřství je možnost, nikoli povinnost, kterou musí splnit každá žena. Existuje rovněž spousta celebrit, které prohlašují, že mateřství není jejich životní prioritou. Které to jsou?

Mnoho žen z generace NoMo je kolem nás a ani je neznáme. Ovšem některé z nich patří k hollywoodským celebritám, které na tohle téma hovoří nahlas a bez problémů. NoMo generace chce, aby je společnost respektovala, i když neporodily děti. Spousta z nich děti skutečně neplánovala, jiné je třeba chtěly, ale nikdy nenastal správný čas, případně to prostě nešlo. 

Zde jsou některé ze slavných žen, které tohle „hnutí“ reprezentují a které prohlašují, když na to přijde řeč, že mateřství není jejich prioritou. Co si o tomhle trendu myslíte vy?

Každá pátá dítě nechce

Češky se začínají chovat jako ženy ze západních zemí – už chápou, že mateřství není povinné a že i bez něj mohou prožít plnohodnotný život. Přibývá bezdětných žen. Mezi současnou generací třicátnic a čtyřicátnic může bezdětnost dosáhnout až 18 procent.

Česká republika tak „dotahuje“ Rakousko, Německo a Švýcarsko, které v Evropě "vévodí" s jedenadvacetiprocentním podílem bezdětných. Přibude také žen s jedním dítětem. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Zvyšuje se věk prvorodiček a také těch, které nemohou otěhotnět přirozeně a míří na reprodukční kliniky.

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Některé herečky či herci po dětech netouží, jiní plození dětí považují za příjemnou rutinu. Vedle toho si ještě nějaké dítě navíc třeba adoptují. Velké…celý článek

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Některé zahraniční celebrity si rozhodně nelámou hlavu s tím, jestli mají doma kluka, který se obléká jako holka, nebo holku, která vypadá spíš jako…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku