Co mámy na mateřské chtějí, aby jejich muži dělali častěji? Tohle!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  28. října  2019 
   06:00

  Na "mateřské" dnes zůstávají samozřejmě i tátové, ovšem mnohem víc to jsou ženy. A být mámou na mateřské je pro řadu z nich velká fuška, mnohem těžší, než si možná myslí většina partnerů. Je zapotřebí navodit určitou rovnováhu, partneři by si vzájemně měli přiznat své potřeby a touhy. 

  Mámy na mateřské primárně potřebují, aby jejich partneři pochopili, jak je těžké neztratit mezi plínkami svou identitu, zatímco muži pravděpodobně potřebují, aby jejich ženy pochopily tlak, kterému možná spousta mužů čelí jako jediní živitelé rodiny. Co si myslí samotné ženy, co by potřebovaly, aby jejich partneři dělali častěji?

 • Aby přestal předpokládat, že všechno zvládnu a dělám líp

  Autor: iStock

   

  Můj manžel je sice úžasný v tom, že mi pomůže se vším kolem domu, když ho požádám. Opravuje, zatlouká, prostě dělá všechno možné. Ovšem častěji mám pocit, že automaticky předpokládá, vzhledem k tomu, že jsem celý den doma s našimi dvěma malými syny, že všechno zvládnu sama i bez něj, takže to nechává na mně. Jako bych byla robot, který krmí, vaří, žehlí a pečuje o rodinu. Jsou to takové drobnosti, které mi vadí. Můj manžel třeba nikdy neodmítne, aby přebalil syna a vyměnil mu plenku. Ale nikdy mi to přímo nenabídne. Myslím, že prostě předpokládá, že jsem v tom lepší než on, protože to dělám častěji, takže je to pro mě méně práce. (Jana, 33 let)

   

  Matky, neblbněte! Ženy, které nekojí do tří a nespí s dětmi v posteli, je taky milují

  Matky, neblbněte! Ženy, které nekojí do tří a nespí s dětmi v posteli, je taky milují

  Děláme si legraci z matek, které v sedmdesátých a osmdesátých letech soutěžily, kdo dítě dříve naučí na nočník. Přitom stále děláme to samé, jen disciplíny…celý článek

 • Aby častěji chodil se psem

  Autor: iStock

   

  Lady byla mým psem ještě předtím, než jsem poznala současného manžela. Když jsme spolu začali bydlet a vzali jsme se, fenka se postupně stala „naší“, ale neustále tu jsou takové vibrace typu – „ten pes je tvůj“. Se psem se samozřejmě musí chodit ven a většinou je zvláště noční venčení na mně. Sedíme třeba na gauči před televizí, sledujeme zajímavý film a manžel se zeptá: Musí jít Lady ven? Já na to: Samozřejmě, že musí. Proč s ní nejdeš ty? – Dnes třikrát zvracel náš půlroční syn, pak jsem musela řešit problém ve škole s naší desetiletou dcerou a hrozně mě bolí hlava. Tohle bych si tedy přála, aby dělal manžel častěji. (Erika, 36 let)

 • Aby přestal mluvit o svých kolegyních

  Autor: iStock

   

  Možná budu vypadat jako žárlivá a hysterická manželka, ale já opravdu nemusím každý den poslouchat o tom, jak skvělé jsou manželovy kolegyně v práci – zvláště poté, co jsem celý den běhala kolem tří dětí, nestihla se pořádně ani oblíknout, natož namalovat a učesat. Většinu z jeho kolegyň samozřejmě znám, poznali jsme se dávno před tím, než se nám narodily děti. Všechny jsou mladší než já, krásné a bezdětné. To je v pořádku a ani nepochybuji o tom, že mě manžel nepodvádí. Když ale přijde domů s příběhem: To neuhodneš, co XXX (Marie, Marta, Helena…) dnes udělala. Je tak srandovní! Víte, je to dost nepříjemné, připadá mi to, jako by se mu v práci líbilo víc než s námi doma. Jako by to byl jeho útěk od reality. Je to jinak dobrý táta, dobrý manžel, ale já tohle nechci slyšet! (Eva, 34 let)

   

  30 důvodů, proč matky pijí víno! Jak to souvisí s dětmi?

  30 důvodů, proč matky pijí víno! Jak to souvisí s dětmi?

  Nemusíte s námi souhlasit, ale my v redakci si myslíme, že bez dobrého vína by bylo rodičovství mnohem těžší. A přiznáváme, že se na něj někdy těšíme…celý článek

 • Aby mi dával najevo větší náklonnost

  Autor: iStock

   

  Než jsme měli děti, neustále jsme spolu laškovali, tu mě chytil za zadek nebo mě letmo pohladil po vlasech. Když se pak narodil náš první syn a já s ním zůstala doma, manžel přišel z práce domů a první, co udělal, že mě plácl přes zadek a synovi dal pusu na tvář. Když šel syn do mateřské školy, narodila se dcera a jsem s nimi oběma doma. A manžel už ty drobné projevy náklonnosti nedělá. Jak mu to mám naznačit, abych nebyla trapná? Ale toužím po nějakém malém, smysluplném gestu, kterým mi dává najevo, že mě má rád a že se nic nezměnilo. Chybí mi to, moc. (Julie, 35 let)

 • Aby po sobě zavíral šuplíky a dával věci na své místo

  Autor: iStock

   

  Můj manžel je skvělý, ale štve mě, že když se vrátí z práce domů, nechává po celém bytě všude otevřené šuplíky, zásuvky a věci nedává na své místo. Vypadá to jako banalita, ale když tyhle věci přidáte ke všem nepříjemnostem, které během dne zažívám s malými dětmi, pak je to fakt hodně nepříjemné. Je tak těžké zavřít zásuvku poté, co ji otevře? Jednoduché gesto, kterým mi dokáže, že si uvědomuje, kolik toho za den udělám. Jistě, nemusela bych po něm pořád ty zásuvky zavírat, ale když kolem běhají batolata, musím, aby se jim do ruky nedostalo něco nebezpečného. Je tak složité se přizpůsobit? (Kristína, 32 let)

   

  7 známek, že váš vztah s dcerou či synem není zdravý! Na co si dát pozor?

  7 známek, že váš vztah s dcerou či synem není zdravý! Na co si dát pozor?

  Jakmile se dítě dostane do puberty, vztah s rodiči by se měl poněkud změnit. Zejména matky se musí naučit, jak podporovat své potomky, aby se z nich…celý článek

 • Aby mi během dne zavolal nebo napsal

  Autor: iStock

   

  Dokonce i krátká esemeska nebo e-mail z práce by mi pomohly v tom, abych nemyslela jen a jen na péči o děti. Mluvím ale o takových drobnostech, jako jsou třeba smajlík nebo „líbám“ a podobně – místo „máme doma cereálie?“. Péče o naše dvojčata je vážně pořádná dřina. Nechápejte mě špatně, vím, že i on je během dne neuvěřitelně zaneprázdněný, v práci má důležité postavení a nemá čas na zbytečnosti. Ale tyhle drobné a malé projevy lásky nejsou zbytečnosti. Jsou jen ukázkou a potvrzením toho, že o mně přemýšlí a miluje mě. Hned budu veselejší. (Jana, 37 let)

 • Aby se někdy probudil dřív než já

  Autor: iStock

   

  Nemyslím jen o víkendu. Jenže já vždycky vstávám dřív než manžel. Jsem sice ranní ptáče, ale víte, kolik existuje věcí, které je potřeba udělat ještě předtím, než začne oficiálně den? Vyprázdnit myčku, protože ji pouštím v noci, vzbudit děti, připravit snídani. Jednou bych byla moc ráda, kdyby se můj manžel vzbudil dřív než já a všechny tyhle věci udělal on. Nemusím spát, ale jen bych mohla ležet a relaxovat místo toho, abych už musela něco dělat, když se pak celý den budu starat o děti a o domácnost. Pomohlo by mi to, abych měla klidný start do nového dne. (Denisa, 38 let)

   

  Jakých neodpustitelných chyb se dopouštíme vůči dětem? Tohle už nedělejte!

  Jakých neodpustitelných chyb se dopouštíme vůči dětem? Tohle už nedělejte!

  Otázka „jsem dobrý rodič?“ proběhne čas od času hlavou každé mámě i tátovi. Jenže podle čeho to poznat? Jistě, všichni děláme chyby a nikdo není…celý článek

 • Aby se podělil o své pocity

  Autor: iStock

   

  Když se manžel vrátí z práce, nestydím se mu říct, jestli jsme měli dobrý nebo špatný den s dětmi. Řeknu mu všechno. On je ale mnohem méně otevřený. Když se ho zeptám, jaký měl on den, většinou mi odpoví jedním nebo dvěma slovy. Prý proto, že mě nechce zatěžovat svými problémy. Upřímně, slyšet, že někdo jiný měl taky den na prd, by pro mě bylo uklidňující. A když jsem já měla špatný den a on dobrý, raději mi to neříká proto, aby to nevypadalo, že se chválí. Ale pro mě to není vychloubání, jsem šťastná, když se mu v práci daří, je to jako vítězství pro celou naši rodinu. Dobré nebo špatné, nesnáším, že mě o to připravuje. (Barbora, 36 let)

   

  Nesnášíme šílená jména, která dáváte vnoučatům, vzkazují prarodiče!

  Nesnášíme šílená jména, která dáváte vnoučatům, vzkazují prarodiče!

  Průzkumy z poslední doby ukazují, že více než čtvrtině dědečků a babiček se z duše protiví neobvyklá, podivná, někdy až bizarní jména, která moderní…celý článek

  Celebrity, které přišly o děti. Zabila je nemoc nebo tragická nehoda

  Celebrity, které přišly o děti. Zabila je nemoc nebo tragická nehoda

  Asi je to největší tragédie, když rodiče přežijí své děti. Bohužel, tyhle tragické věci prožívají nejen „obyčejní“ lidé, ale i známé a slavné osobnosti.…celý článek

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku