15 návyků velmi šťastných matek. Dělejte to stejně a budete se cítit jako ony!

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
11. prosince  2019 
 06:00

Určitě znáte nějakou veselou a pozitivní matku, které tam uvnitř tiše závidíte, jak v sobě dokáže udržovat i v té hektické každodenní péči o rodinu i sama sebe, radost a optimismus. Jaké je jejich tajemství, díky kterému jsou tyto matky šťastné? Mají nějaké návyky, které je odlišují od matek, které vypadají smutně a totálně vyčerpaně?

Umějí si říct o pomoc

Šťastné matky se nebojí požádat o pomoc rodinu a přátele. Zatímco mrzuté a mučednické maminky postrádají víkendy mimo domov se svým manželem, protože „prostě nemůžou najít nikoho na hlídání nebo ochotného příbuzného“, velmi šťastné mámy jen řeknou: "Prosím..."

​Chodí často ven

Byla jste už dnes venku? Čerstvý vzduch, sluneční světlo a příroda jsou považovány za nejlepší pomocníky, kteří zlepšují náladu ženám, a matkám obzvláště. Rozhlédněte se kolem sebe na dětském hřišti nebo kdekoli jinde venku – která z těch žen s dětmi vypadá šťastně? Jděte a promluvte si s ní hned teď.

Všechno plánují jako velkou zábavu

Výzkumy zjistily, že velmi šťastné matky opravdu tvrdě pracují na tom, aby si našly čas na zábavu. A aby si i z obyčejných a „nudných“ úkolů, jako je nakupování potravin, vytvořily něco zábavného. Vtipkují a zapojují děti do pomoci a neřeší, jestli už zapnuly pračku se špinavým prádlem.

Puberta už v osmi letech? Klidně! Tohle byste měli vědět!

Puberta už v osmi letech? Klidně! Tohle byste měli vědět!

Lego, nebo radši lesk na rty? Prolézačky a houpačky, nebo Justin Bieber? Co vlastně v současné době zajímá dospívající děti? A nerostou až příliš rychle?…celý článek

Smějí se často se svým partnerem

Říkáte tomu svému možná „zlato“ a on vám říká „zlatíčko“, ale je mezi vámi dostatek smíchu a humoru? Šťastné maminky jsou šťastné i díky tomu, že se s partnerem hodně smějí. Je příjemné mít vedle sebe velmi šťastného manžela.

Jedí správně a dostatečně spí

No řekne se to snadno – dostatečně spát. Když máte děti, které vás desetkrát za noc vzbudí, jde jen stěží být pořádně odpočinutá. S malými dětmi je deficit přirozený, ale čím dřív můžete zajistit, abyste spala aspoň osm hodin, tím více budete v pohodě a šťastná. A po probuzení si velmi šťastné mámy dávají spíše misku ovesných vloček s banánem místo tří šálků kávy a kousků čehosi, co předešlý den zbylo z večeře.

Hýbou se a cvičí

Jestli jste si myslela, že viníkem šťastného úsměvu na tváři matek je neurol nebo jiné drogy na uklidnění, jste na omylu. To, co obecně velmi šťastné matky zmiňují v různých výzkumech, je cvičení. A samozřejmě mají pravdu. Každou temnotu v duši dokážou rozehnat pohyb a cvičení. Můžete cvičit sama nebo s ostatními ženami...

Elon Musk nechá dítě, aby si samo vybralo pohlaví! Kteří rodiče to dělají stejně?

Elon Musk nechá dítě, aby si samo vybralo pohlaví! Kteří rodiče to dělají stejně?

Miliardář a vizionář Elon Musk se stal pošesté otcem. K synům z předchozího vztahu přibylo dítě, kterému s jeho matkou – je jí zpěvačka Grimes – dal…celý článek

Nerezignovaly na kamarádky

Je důležité čas od času odejít od dětí a sejít se s kamarádkami nebo si dopřát hodinovou koupel ve vaně s časopisem v ruce a zapálenými svíčkami. Většina žen se přiznává: "Kdybych tak mohla strávit den bez svých dětí, tak bych…" Být mámou je práce na plný úvazek, a to i tehdy, když chodíte do práce. Je proto nutné udělat si čas sama na sebe, aspoň jednou za čas. Sněte si své sny o tom, jak budete 24 hodin bez svých nejmenších.

Jsou milé k ostatním a rády pomůžou

Nejšťastnější maminky pomáhají ostatním a je to pravidelná součást jejich života – ať už upečou nemocné sousedce lasagne nebo pohlídají sousedce dítě či odvezou kamarádku k lékaři. Pamatujte si: vaše solidarita je další vklad do vaší karmické banky.

Milují se takové, jaké jsou, a nesrovnávají se

Nejšťastnější maminky se nesrovnávají a nekonkurují si. Ani ony, ani jejich děti, ani jejich auta, ani jejich domy nemusí být nejchytřejší, nejroztomilejší, nejnovější nebo nejčistší. Řecký filozof Epiktétos řekl někdy kolem roku 89 našeho letopočtu: "Být spokojený je víc než být bohatý." Takže milujte to, co máte.  

Děti s nízkým sebevědomím za to nemůžou, mají to od rodičů, říká věda

Děti s nízkým sebevědomím za to nemůžou, mají to od rodičů, říká věda

Budování sebeúcty a zdravého sebevědomí by mělo začít už v raném věku dětí. A jak říkají odborníci, sebevědomí je hodně podobné nábytku Ikea – jen…celý článek

Mají blízké kamarádky

Velmi šťastné mámy mají skutečně blízké kamarádky. Klíčem je vědět, že když bude nejhůře, pomohou. Od "superdrobných věcí" až po smrtící vážné krize – bez dobrých přátel by to bylo mnohem smutnější. Kamarádky trpělivě naslouchají a nesoudí a v případě potřeby poradí a podají pomocnou ruku.

Nastavují pravidla, ale hrají si s nimi

Jednou z nejlepších věcí na životě šťastných matek je vědomí, že člověk, který pravidla vytváří, je může taky příležitostně ohýbat. Proč občas nedovolit dítěti, aby si do vany vzalo třeba jezevčíka, nebo si někdy místo domácí večeře neobjednat sushi? Velmi šťastné matky vědí, jak proměnit obyčejný svět v magický.

Dívají se dopředu

Když hrozí, že vás reálný život zcela semele, připomeňte si, že „všechno jednou skončí“. Funguje to obousměrně: buď všechno prožijete, protože víte, že to není navždy, nebo si připomenete, že existují i dobré věci, jako jsou lepkavé polibky od dětí, roztomilé žvatlání nebo cokoli, co vám naplní srdce štěstím.

5 důvodů, proč je lepší být svobodná matka než vdaná, ale nešťastná

5 důvodů, proč je lepší být svobodná matka než vdaná, ale nešťastná

Víte, co je horšího než být rozvedená? Pocit osamělosti každý den v manželství, kde nefunguje téměř nic. To si ostatně myslí i autorka, blogerka a…celý článek

Odpouštějí a zapomínají

Všichni bychom chtěli žít podle rodičovských ideálů a pořád dělat všechno správně, ale jsme jen lidi a denně děláme nějaké chyby a podléháme pokušení. Nemusíme ale pořád trestat děti za to, že něco neudělaly správně, je to ztráta času. Velmi šťastné matky vědí, že i ty nejlepší z nás mají dny, které za moc nestojí, a dokážou samy sobě odpustit a zapomenout.

Smějí se

Děti milují, když vidí, když se jejich maminky usmívají, a výzkumy prokazují, že stačí zvednout koutky úst a zasmát se – a může se spustit produkce hormonu štěstí serotoninu. Klidně ze sebe veselé maminky udělají šašky, hlavně když to děti rozesměje. Přinejhorším to bude vypadat opravdu směšně, ale vaše děti to zkrátka rozesměje. Smích je jedno z největších tajemství velmi šťastných matek.

Mazlí se

Velmi šťastné matky mají skvělý zvyk, který je činí šťastnými – mazlí se často s dětmi. Objímají se, tulí se a blbnou s dětmi. Šťastné maminky se mazlí s potomky každou chvíli, která se naskytne, což je chytré, protože i vědci tvrdí, že mazlení v raném věku snižuje pozdější riziko v pubertě ohledně toho, že by  děti mohly mít vážnější problémy se závislostmi a agresivním chováním. Takže mazlete se, pomáháte sobě i dětem.

 

10 slavných osobností, které jsou vegani a vychovávají tak i své děti!

10 slavných osobností, které jsou vegani a vychovávají tak i své děti!

Veganství je v poslední době velmi populární. Podle FoodRevolution.org došlo jen v USA v posledních třech letech k 600procentnímu nárůstu lidí, kteří…celý článek

Nejlepší sexuální pozice pro otěhotnění. Tyhle doporučují odborníci!

Nejlepší sexuální pozice pro otěhotnění. Tyhle doporučují odborníci!

Věřte tomu nebo ne, odborníci stále nemají přesvědčivé důkazy o nejlepších pozicích, které by vedly k otěhotnění. Neexistují téměř žádné vědecké studie,…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku