10 věcí, na které si musíte nechat zajít chuť, když máte malé děti!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  3. července  2017 
   06:00

  Možná jste si všimla, že vaše malé děti způsobily, že některé věci s nimi dokončujete trochu obtížněji nebo velmi těžko nebo vůbec ne. Jistě, existují úžasné scénáře, které si dopředu sice naplánujete, ale v praxi zjistíte, že prostě budete muset počkat, až děti vyrostou.

 • Vyhodit si z kopýtka a maličko se opít

  Autor: iStock

  Asi tak. Opít se není zase tak moc složité, že? Ovšem můžete si to dovolit, když máte miminko nebo malé dítě, ke kterému se v noci 3x budíte, protože ho trápí prdíky, potřebuje nakrmit nebo přebalit, případně všechno dohromady? Ne, nejde vyhodit si z kopýtka a přiopít se s kamarádkami jako kdysi. Aspoň ne do té doby, než děti povyrostou a vy nebudete muset cítit vinu, protože jste si odskočila a dala si pár skleniček vína.

   

  Proč se s malým dítětem vážně nedá nic stihnout? Podívejte se na video:

  Proč se s malým dítětem vážně nedá nic stihnout • VIDEO: 

   

 • Jíst v luxusní restauraci

  Autor: iStock

  Já vím, někteří z vás mají úžasné a dobře vychované děti, které zvládnou téměř každý večer v týdnu jíst ve fantastických restauracích. Což je super, a tak trochu vám závidím. Jenže moje děti takové nebyly. Ne že by byly zlobivé a vzteklé, jen prostě nevydržely sedět (nebo ležet) ani chvilku, aniž bych je musela zabavit. Sednout si do restaurace? Blázníte? Ten stres nebo oblečení špinavé od kečupu mi za to nestály. A vám? Na luxusní restauraci si prostě některé matky musí počkat.

   

 • Nerušený spánek minimálně osm hodin v kuse

  Autor: iStock

  Myslím, že spánek byla věc, která mi chyběla v raném mateřství asi nejvíc. Toužila jsem po dnech, kdy bych mohla zůstat ležet v posteli a spát a spát… Můj manžel by mi jen přinesl kávu a snídani až do postele, nemusela bych kojit, přebalovat a držet v náručí dítě, aby si odříhlo. Nikdy se to nestalo a mému nejmladšímu synovi je už třináct. Mé tělo se prostě i teď pořád probouzí v šest ráno, někdy i dříve. A jak se zdá, už nikdy se pořádně nevyspím – po padesátce přijde pro změnu menopauza, pro kterou je nespavost taky typická. Ach jo, proč mi tohle nikdo neřekl?

   

  Jak vypadá všední den mámy a jak to vidí děti? Podívejte se na video:

  Všední den očima mámy a jak to vidí děti • VIDEO: 

   

 • Ležet v posteli a opravdu se pořádně vyléčit

  Autor: iStock

  Pokud jste rodič, zvláště s dítětem mladším dvou let, asi mi dáte za pravdu, že jen stěží řeknete svému broučkovi, že dnes nevaříte, nehrajete si s ním, nejdete ven na procházku, neperete, nepřebalujete atd. atd., protože jste onemocněla. Maminky prostě nemocné být nemůžou, aspoň v době, kdy jsou jejich děti opravdu hodně malé. Vzpomínám si, že poprvé jsem vyležela chřipku o Vánocích před dvěma lety, kdy bylo nejmladšímu synovi deset.

   

  Kolik hodin spánku skutečně potřebují vaše děti? Překvapí vás to!

  Kolik hodin spánku skutečně potřebují vaše děti? Překvapí vás to!

  Zatímco dříve se za obvyklé považovalo, že děti chodí spát po večerníčku a nejpozději v osm spí – včetně těch desetiletých, dneska se to poněkud rozvolnilo.…celý článek

 • Práce z domova

  Autor: iStock

  Přiznám se, i já jsem pracovala z domova, když jsem měla malé dítě. Není to nemožné, ovšem je to někdy velmi obtížné. Dítě není věc, kterou někam odložíte a večer si vyzvednete. Pořád něco chce a vy mu musíte vyjít vstříc. Vždyť proto jste si ho pořizovala, nebo ne? Každých padesát sekund můžete být vyrušována a nedá se s tím nic dělat. Možná se zdá home office tím nejlepším řešením, když máte malé dítě a zároveň chcete pracovat, ovšem zvažte všechna pro a proti. Ve finále jsem zjistila, že je fajn zajistit si aspoň na pár hodin hlídání, abych se mohla plně věnovat práci.

   

 • Hádat se s manželem

  Autor: iStock

  Jistě, můžete vést dramatické hádky s partnerem, i když jsou kolem vás děti, ale to asi nechcete dělat. Moc hezký vzor to tedy není. Jistě, občasná hádka je efektivní a nedá se odkládat, ale větší hádky je lepší odkládat na pozdější věk dětí. Přece jen, poklidná rodinná atmosféra má něco do sebe.

   

  Podívejte se, proč je pro kojence tak důležitý kontakt s matčinou kůží

  Podívejte se, proč je pro kojence tak důležitý kontakt s matčinou kůží

  Je těžké poznat, co přesně novorozenci nebo malí kojenci chtějí. Ale už po pár dnech je většinou všem rodičům jasné, že bez rozdílu milují, když je…celý článek

 • Jen se tak flákat a nedělat absolutně nic

  Autor: iStock

  Matky malých dětí se prostě neflákají, nemají na to čas. Se třemi dětmi jsem si mnohokrát přála, aby nastal den, kdy nebudu dělat vůbec nic. Doslova nic. Něco takového ale ještě nepřišlo, nebo jsem si jen špatně zorganizovala den? Je to zvláštní, ale i když jsem si lehla na gauč s knížkou a děti byly ve svém pokojíčku a hrály si, měla jsem takový nepatřičný pocit, že dělám něco zakázaného. Jistě, byl to jen můj pocit, ale nemáte někdy stejný?

   

 • Mít dokonalé nehty a make-up

  Autor: iStock

  Nemluvím o tom, že si jednou za měsíc zajdete ke kadeřnici nebo si necháte udělat nehty v salonu (jsou nádherné), mluvím o tom, že si neuděláte nehty sama doma, aniž byste si přitom rozlila lak na podlahu nebo prostě stihla nalakovat jen jednu ruku. Máte-li malé dítě, hezké nehty a pečlivé nalíčení je úkol jen pro silné jedince. Spíše rozteklá nebo rozmazaná řasenka, protože vám dítě právě skoro vypíchlo oko svým prstíkem nebo legem.

   

  6 věcí, které matky po porodu nesnášejí! Bez jejich souhlasu je rozhodně nedělejte!

  6 věcí, které matky po porodu nesnášejí! Bez jejich souhlasu je rozhodně nedělejte!

  Když se vám narodí dítě, jste sice nadšená, ale taky vyčerpaná. Čekáte tři čtvrtiny roku na to, abyste ho konečně mohla obejmout, a zároveň řešíte…celý článek

 • Perfektně uklizená kuchyně a byt

  Autor: iStock

  Jistě, jsou matky, které zvládají naprosto všechno a dokonale. Uklidí, postarají se o dítě, nemají na zemi ani jeden drobeček a kuchyně jim září novotou. Téměř všechny mé kamarádky, včetně mě, ale na perfektní úklid rezignovaly. Tedy aspoň do té doby, než se děti přesunuly do školky. Pravda, byt se dá udržet celkem v čistotě, ovšem kuchyně je téměř nedosažitelný cíl.

   

 • Dívat se na zprávy nebo film

  Autor: iStock

  Po třech dětech a stovkách hodin, které jsem strávila s nimi, jsem zjistila, že jediné, čím jsem si jistá, je, že je v naší zemi mír. Jakmile jsem si pustila televizi, abych se podívala na večerní zprávy, kluci vešli do pokoje a dožadovali se pozornosti, takže světové katastrofy včetně tsunami šly mimo mě. No, zase to mělo svá pozitiva, neměla jsem noční můry.

   

   

  Jak stříhat nehty nebo čistit pupík? 7 věcí, které novopečené matky děsí

  Jak stříhat nehty nebo čistit pupík? 7 věcí, které novopečené matky děsí

  Porodila jste své první dítě a jste nervózní z toho, jak všechno zvládnete? Přemýšlíte, jak správně přebalovat, jak pečovat o pupík nebo jak vyměňovat…celý článek

  Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

  Umělec fotil porod syna. Skutečně emotivní a živočišné snímky!

  Zděšené a nechápavé pohledy. Přesně tak reagovali lidé, když jim nastávající otec a oceňovaný umělec Buki Koshoni sdělil svůj záměr: fotografovat celý…celý článek

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku