Čtenářka Klára: Nevlastní děti mě nesnášejí, manžel se jich zastává

Čtenářka Klára: Nevlastní děti mě nesnášejí, manžel se jich zastává
Naše čtenářka k sobě s manželovou dcerou nenašla cestu ani po několika letech
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
9. října  2015 
 06:05

Když se Klára před šesti lety seznámila se svým nynějším manželem, neviděla fakt, že už byl jednou ženatý a má dvě děti, jako fatální překážku. Vlastně jí to svým způsobem připadalo přitažlivé a to, že jednou za čtrnáct dní u nich jeho děti trávily víkend, se dalo bez potíží zvládnout. Dneska, když mají spolu další dvě děti, však u nich doma čím dál častěji vládne napětí. Manželovy starší děti Kláru nesnášejí a její vztah s manželem stále častěji ničí hádky. 

Manželovým dětem je dneska dvanáct a deset let, našim společným dětem dva a tři roky. Když nás někdo vidí se všemi potomky, obdivuje nás jako rodinnou idylu. Za dveřmi našeho bytu přitom často zuří peklo, které si málokdo umí představit. A zhoršuje se to, protože manžel o své děti z prvního manželství stojí, a tak u nás tráví více času než kdysi – už se to skoro blíží střídavé péči. 

Nejstarší z dětí, dcera, se rozhodlo, že mě bude ignorovat. Nesvedu s ní nic po dobrém ani po zlém. Paradoxně s ní trávím více času než manžel, který je od rána do večera v práci, zatímco já jsem s malými dětmi doma. 

To, že by mi s něčím pomohla, když se vrátí ze školy, je úplně sci-fi. Klidně mě odpálkuje s tím, že u nás není doma a že neví, proč by mi měla pomáhat. A ještě si rýpne, že o další sourozence nestála, a že když je máme, ať se o ně pěkně starám. Ale když někam potřebuje odvézt nebo peníze na něco do školy, to jsem jí samozřejmě dobrá. 

Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

Nedupej, nekřič, nemlať sestru. Jako rodič máte někdy pocit, že neustále dětem něco zakazujete, a jakmile přestanou dělat jednu hloupost, začnou dělat…celý článek

Když je doma manžel, chová se trochu mileji, ale stejně je protivná a neochotná. Přesto jí muž neustále vychází vstříc a už se stalo, že se postavil na její stranu. Jde o zdánlivé maličkosti, ale mě to často raní. Jako třeba tuhle: jeli jsme někam autem, malé děti seděly vzadu v sedačkách, manžel řídil a já jsem se chystala sednout si vedle něj. Když v tom jeho dcera zahlásila, že s uřvanými dětmi vzadu sedět nebude a že chce sedět vepředu, protože už vyrostla, a tak může. A manžel řekl, že jasně, že by to šlo – a já se pakovala dozadu, kde jsem jen polykala slzy. 

Manžel mi vyčítá, že jeho děti nesnáším

...
Desetiletý syn zatím tak náročný není, ale bojím se, že to bude stejné, jakmile pochopí, jakou nade mnou může mít moc. Už to vlastně začíná: když jsem mu udělala narozeninový dort, ani ho nejedl, jen ho zkritizoval s tím, že máma mu nechala udělat lepší. 

S manželem se o tom bohužel skoro nedá v klidu hovořit. Když jsem s ním například chtěla mluvit o scéně s autem, kdy dceru nechal sedět vepředu, zeptal se, zda vážně takovou pitomost řeším.

Nechápe, že se mnou jeho dcera bojuje o jeho pozornost a náklonnost a že to přehání. Myslím si, že by měl častěji dát najevo, že stojí na mé straně, ale to prakticky nehrozí, protože on vždycky v první řadě přemýšlí o tom, zda starší dcera se synem nějak netrpí. 

Čtenářka Linda: S naším vztahem zamávalo narození dítěte, málem jsme se rozešli

Čtenářka Linda: S naším vztahem zamávalo narození dítěte, málem jsme se rozešli

Narození potomka je v představách většiny lidí radostnou událostí. Takovou, která ještě upevní vzájemnou lásku mezi jeho otcem a matkou, kteří přece…celý článek

Naopak mi začal vyčítat, že jeho děti nemám ráda – což je citlivé, protože pochopitelně mi asi více záleží na našich dvou společných dětech. Ty on také miluje a rozhodně je nijak nezanedbává. Ale stejně mám pocit, že ty starší občas upřednostňuje a jde hodně na ruku své bývalé ženě a jejím požadavkům, protože se bojí, aby děti nepoštvala proti němu. 

Hádek u nás doma přibývá a nejen kvůli chování jeho dětí. Ozvala jsem se třeba kvůli tomu, že jim nad rámec už tak slušných alimentů platí další a další věci, které navrhuje jeho exmanželka. A opět z toho byly výčitky na téma, jak mi jeho první děti vadí a že jsem ho tím hrozně zklamala. Teď dokonce přišel s tím, že když je to takhle, bude s nimi o víkendech raději něco podnikat sám, beze mě a malých dětí. To mě děsí. Bojím se, že se naše rodina rozpadne. 

Klára, Mělník

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku