Slavné ženy vysvětlují, proč se nikdy nestaly matkami

Cítí se dobře i bez dětí
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
12. července  2018 
 06:00

Určitě se jich na to v rozhovorech ptali mnohokrát. Hvězd, které nemají děti... Je jasné, že vzhledem k věku už je mateřství asi nečeká. Mnohé z nich ochotně vysvětlují, proč tomu tak je. Díky za upřímnost. 

Jednou z hvězd, které zůstaly bezdětné, je představitelka bláznivé Bridget Jones herečka Renée Zellweger. Tvrdí, že takovou představu o svém životě ostatně nikdy neměla. "Mateřství nikdy nebylo mou ambicí. Mým cílem bylo být nezávislou a umět se o sebe postarat," prohlásila před časem. 

Herečka a moderátorka Oprah Winfrey dokonce dítě měla – předčasně porodila syna, který krátce nato zemřel. Otěhotněla po znásilnění. Od té doby děti neměla a nikdy je nechtěla. "Kdybych měla děti, nenáviděly by mě a pravděpodobně by se z toho musely vypovídat jako hosté nějaké show," řekla k tomu. 

Zpěvačka Dolly Parton děti chtěla, ale její manželství zůstalo bezdětné. "Asi mi to nebylo určeno," komentovala to. Děti nemá ani lesbický pár Ellen DeGeneres a Portia de Rossi – herečky se shodují v tom, že po potomkovi nikdy doopravdy nezatoužily. "Když mi bylo něco přes třicet, uvažovala jsem o tom, ale musela jsem si přiznat, že nechci dítě skutečně z celého srdce a že o tom uvažuju jen kvůli tomu, že to společnost očekává," říká dnes Portia de Rossi.

Otcovství? Nic pro mě!

Mimochodem, najdou se slavní rodiče, kteří také dlouho tvrdili, že mít děti není nic pro ně, a nakonec změnili názor. Příklad? Například herec George Clooney, otec dvojčat Alexandra a Ell, jejichž matkou je jeho manželka Amal. Není to tak dávno, co doslova prohlásil, že rodičovství je příliš velký závazek, na který se necítí, a proto se nikdy ani nestane otcem, ani se neožení. Od roku 2011, kdy to prohlašoval, se toho v jeho světě hodně změnilo. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku